zdroj: Rudolphs no uno, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
in

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech: Na co se můžeme těšit?

Další ročník oblíbeného mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je po roce opět tady a my vám přinášíme ty nejzásadnější informace o tom, jaké zahraniční hvězdy se akce zúčastní, které filmy stojí za pozornost, a představíme i soutěžní kategorie. Festival proběhne v netradičním terrmínu od 20. do 28. ssrpna 2021.

zdroj: Rudolphs no uno, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Světové osobnosti ve Varech

Mezi slavnými tvářemi, které se letošního ročníku festivalu zúčastní, rozhodně stojí za zmínku následující tři jména. Prvním z nich je Sir Michael Caine. Tento herec britského původu má na svém kontě již celou řadu ocenění, včetně dvou Oskarů. Kromě toho, že osobně uvede jeden z filmů režisérky Liny Roesslerové, ve kterém ztvárnil hlavní roli, převezme si také Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Dalším hercem, který přislíbil účast ve Varech, je Johnny Depp. Ačkoliv jeho pověst je v současné době stále ještě poznamenána obviněním z napadení, na festivalu se promítnou dva filmy, které produkoval. Třetí osobností, která poctí Karlovy Vary svou návštěvou, je americký herec, spisovatel a režisér Ethan Hawke. Nejenom, že uvede snímek Zoufalství a naděje, ve kterém si zahrál kněze, který právě prožívá krizi víry. Ale navíc převezme i Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Filmy, které vás neminou

Přehledný seznam všech filmů, které budou v rámci festivalu odvysílány naleznete na oficiálních stránkách MFF Karlovy Vary. Za zmínku rozhodně stojí zahajovací snímek celého festivalu Zátopek, který bude mít premiéru v českých kinech již 26. srpna 2021, ale na festivalu ho diváci uvidí poprvé a to 20. srpna. Jedná se o životopisné drama Davida Ondříčka o Emilu Zátopkovi.

Soutěž v rámci MFF Karlovy Vary

V rámci letošního ročníku proběhne soutěž ve dvou kategoriích:

• Hlavní soutěž

• Na východ od Západu.

Letošní novinkou festivalu bude to, že v rámci soutěžních snímků se do výběru mohly dostat i snímky dokumentární. To se poštěstilo hned třem filmům. V rámci kategorie Hlavní soutěž se uvidíte filmy, které budou mít světovou či mezinárodní premiéru. Kategorie Na východ od Západu dá zase prostor projektům, které pochází ze střední a východní Evropy, Balkánu, zemí bývalého Sovětského svazu, Středního východu a severní Afriky.

Bohatý doprovodný program a nesoutěžní sekce

A samozřejmě nebude chybět ani bohatý doprovodný program a nesoutěžní filmová sekce. V rámci té se dočkáme zvláštního uvedení některých českých i světových snímků, nebude chybět ani kategorie Horizonty, která nabízí nejzajímavější filmové počiny a rovněž bude možné spatřit spoustu dalších netradičních filmů. A své zastoupení v doprovodném programu budou mít i občerstvovací a relaxační stanice, budete se moci zúčastnit několika talk show, kvízů i koncertů.

MFF Karlovy Vary nechat ujít žádný filmový fanoušek. Festival pasy nebo lístky na jednotlivé filmy můžete pořídit online, nebo na pokladnách v areálu festivalu.

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Dcera Willa Smithe a Avril Lavigne nazpívaly společnou píseň. Bude z toho hit?

V nové reklamě Emirates stojí letuška na špici nejvyššího mrakodrapu