zdroj: flickr.com, autor: ALBERTO PIZZOLI, Určeno k volnému užití
in

Scarlett Johansson žaluje společnost Disney!

Nedávno vstoupil do kin nejnovější počin studia Marvel, tentokrát zaměřený na oblíbenou ženskou superhrdinku Black Widow, kterou ztvárnila Scarlett Johansson. Pokud jste snímek ještě neviděli, rozhodně byste si ho neměli nechat ujít. Ale předtím, než na něj vyrazíte do kina, si ještě přečtěte o tom, jak se Scarlett Johansson rozhodla zažalovat ve spojitosti s tímto filmem studio Disney.

zdroj: film Black Widow

Úspěšný premiérový víkend a skvělé tržby

Studio Disney, které je distributorem filmu, se před několika dny pochlubilo tím, že tržby za premiérový víkend dosahují stejných částek jako před světovou pandemií covidu-19, do těchto tržeb zahrnulo i příjem ze streamovací služby Disney+. A právě to, že v Disney pustili Black widow nejenom do kin, ale současně i na svou streamovací službu Disney+, se nelíbí hlavní filmové představitelce.

Jde o peníze nebo o princip?

Mohlo by se zdát, že Scarlett Johansson se jedná hlavně o princip: diváci byli ochuzeni o zážitek z blockbusteru na velkých plátnech kinosálů a doma si je na svých televizích nemohli tolik vychutnat. Jenomže z tohoto důvodu žaloba pravděpodobně nevznikla. Herečce vadí ušlý zisk, o který ji tento způsob distribuce připravil. Herci totiž se studii podepisují smlouvy, ve kterých je stanoveno, že dostanou i honorář z tržeb. A právě ty byly kvůli vypuštění filmu na službu Disney+ mnohem menší, než se předpokládalo. Spousta diváků totiž nevyrazila do kina, protože si ve stejný čas mohli vychutnat film i ve svém obýváku. Čím více se vzdalujeme od premiéry, tím vyšší propady v tržbách z kin se ukazují. Což se herečce, které podepsala smlouvu před pandemií, kdy platilo, že film získá na exkluzivitě tím, že bude nejprve vypuštěn do kin, samozřejmě nelíbí.

zdroj: flickr.com, autor: ALBERTO PIZZOLI, Určeno k volnému užití

Vyjádření společnosti Disney

Představitelka Black Widow předpokládá, že vydáním snímku na službě Disney+ přišla o 50 milionů dolarů. Nicméně společnost Disney na její žalobu okamžitě zareagovala s prohlášením, podle kterého herečka o žádný bonusový honorář nepřišla a prozrazuje, že již v základu si vydělala 20 milionů dolarů. V prohlášení společnosti také stálo, že Scarlett Johansson ignoruje celosvětový důsledek pandemie. Na druhou stranu se studio rozhodlo snímek vydat současně do kin i na streamovací službu bez jakékoliv konzultace s představitelkou hlavní role. Zda je žaloba S. Johansson oprávěná či nikoliv, to již necháme na vašem zvážení.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

Uskupení Cirk La Putyka nemá u nás v době pandemie obdoby

Dcera Willa Smithe a Avril Lavigne nazpívaly společnou píseň. Bude z toho hit?