zdroj: olomouc.cz, Určeno k volnému užití
in

Uskupení Cirk La Putyka nemá u nás v době pandemie obdoby

Léto je v plném proudu a po více jak půlročním kómatu bez kultury, je načase užívat si ji opět plnými doušky. Nelehké časy přinesl covid i českému cirkusovému uskupení Cirk La Putyka. Jak přežili náročnou pandemickou situaci a proč je takové uskupení v Česku senzací?

zdroj: tydenkultury.cz, autor: Leona Brázdilová, Určeno k volnému užití

Z divadelních prken do domova důchodců

Zatímco ostatní divadla zela od října do začátku léta prázdnotou a divadelní herci nikde nevystupovali, Cirk La Putyka se s touto situací popasoval po svém a svá představení pořádali ve výlohách obchodů, vystupovali na ulici, a zamířili také do domova důchodců. Principál divadla Rosťa Novák, jenž sám pochází z generace slavných českých loutkářů Kopeckých, ve spolupráci se členy svého souboru tak vytvořil něco, co bylo v Česku doposud nevídané. Všechna vystoupení Cirku La Putyka, který dříve hrával v holešovické Fabrice a nyní sídlí v prostorech Pražské tržnice s názvem Jatka78, jsou vyprodaná měsíce dopředu a jejich akrobatické a vizuálně zajímavé kousky je dokonce dostaly na turné po Evropě.

zdroj: kzvalmez.cz, Určeno k volnému užití

Nový cirkus a nebývalý úspěch

O úspěchu Cirku La Putyka svědčí i to, že Rosťa Novák se letos účastnil galavečeře pod záštitou Forbes určené pro rodinné podniky. Zasedl tak po boku českých podnikatelských gigantů a dokázal světu, že i rodinný byznys založený na divadelnictví, může dosáhnout velkých věcí.

zdroj: olomouc.cz, Určeno k volnému užití

Šapitó Azyl78

Pokud vás láká vidět počiny tohoto originálního souboru naživo, letos v létě budou vystupovat v cirkusovém šapitó, které pojme až 800 lidí a poznáte ho na první pohled: unikátní vzhled mu propůjčil Lukáš Musil kombinací černé a bílé. Toto šapitó najdete na Pražském výstavišti.

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Nová Pomáda alias Pink Ladies! Na co se můžeme těšit?

Scarlett Johansson žaluje společnost Disney!