zdroj: Kazma Kazmitch , CC BY 3.0, Wikimedia Commons
in

Ewa Farna ukazuje všem ženám, že sebeláska je důležitá

Před pár dny vyšel klip k novému singlu Ewy Farné „Tělo“. V této písni se Ewa vyznává svému tělu a děkuje mu za vše, co pro ní udělalo. Pokud jste píseň ještě neslyšeli a neviděli ani klip, rozhodně byste to měli napravit. Máme pro vás hned několik důvodů proč to udělat.

Zúčování s předskudky

Asi nikomu z vás neušlo, že jednu dobu se bulvár do Ewy Farné obouval a reportéři měli neustále potřebu se nehezky vyjadřovat o jejím těle. Většina žen si v pubertě projde nepříjemným obdobím, kdy lítají hormony jako na horské dráze a jejich postava se začne měnit. Na tom není nic divného. Ewa si tímto obdobím ale musela projït takřka v přímém přenosu, kdy se od své puberty pohybovala před objektivy kamer a fotoaparátů. A protože se od hudebních ikon často očekává dokonalý vzhled, byla vystavena spoustě nepříjemných nadávek a porovnávání s ostatními. Několikrát přiznala, jak jí tento tlak ničil sebevědomí. Až po letech se s ním dokázala vyrovnat, a jak jinak to dát vědět světu, než hudbou.

zdroj: Kazma Kazmitch , CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Jizvy, pihy, strie… no a co

Ve videu k písni Tělo, ve které Ewa zpívá „Jizvy jak vzpomínky, pihy suvenýry z prázdnin a kérky důkaz, že jsme stejný blázni…“ se objevuje několik dalších žen, které ukazují svá těla a dávají tak na odiv věci, které jsou ve společnosti považovány za nepatřičné a hojně skrýváné. Ewa se tak novou písní snaží ukázat, že nikdo není dokonalý. A jizvy, strie, pihy i kérky jsou naprosto normálními součástmi našeho života. Po písní Mám boky jako skříň tak zpěvačka dává jasně najevo, že si žádný bodyshaming nenechá líbit a bude dále pokračovat v tom, že bude svá a své tělo bude uctívat a milovat.

Pokud máte den blbec, někdo na vaši adresu utrousil nějakou ošklivou poznámku a vy si připadáte méněcenní, poslechněte si novou píseň Ewy Farné. A málem bychom zapomněli zmínit, že píseň Tělo se objeví na pátém Ewině albu, které vyjde již letos na podzim.

Inspiroval Tě tento článek?

8 Points
+1 bod -1 bod

Poslední Ellen DeGeneres Show: Konec jedné éry

V Americe přišla na svět dcera Meghan a Harryho. Zlobí se královna?