Mark Jones, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
in

V Americe přišla na svět dcera Meghan a Harryho. Zlobí se královna?

V neděli 6. června 2021 se Meghan Markle a Princ Harry pochlubili s novinkou ze svého života: v pátek se jim narodil již druhý potomek, dcera, kterou pojmenovali Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

zdroj: Flickr.com, Autor: Bruce Detorres, Určeno k volnému užití

Oznámení těhotenství & rozhovor s Oprah

O těhotenství Meghan Markle se vědělo od 14. února 2021, kdy veřejně na sociálních sítích spolu s manželem oznámili, že čekají dalšího potomka a jejich prvorozený syn Archie, narozený roku 2019, se dočká sourozence. Nedlouho poté se sešli na interview se známou americkou moderátorkou Oprah Winfrey, kde prozradili, že to bude holčička. Tento rozhovor způsobil značný poprask, zejména kvůli otevřenosti Meghan a Harryho ohledně života za zdmi královského paláce, proto se pozornost veřejnosti soustředila trochu jiným směrem, a samotnému těhotenství se nedostalo tolik mediálního prostoru. To se ale teď změnilo.

zdroj: Mark Jones, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Členka britské královské rodiny narozená na americké půdě

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, jak svou dceru Meghan a Harry pojmenovali, se narodila v pátek 4. června 2021 v Kalifornii, kde nyní pár žije. To v historii královské rodiny není běžná věc. Své jméno dostala na počest své prababičky královny Alžběty II., kterou blízcí v soukromí oslovují Lilibet a druhé jméno, jak vás již nejspíš napadlo, získala po Harryho zesnulé mamince Dianě.

Meghan i s dcerou se po porodu těší dobrému zdraví. A co se týče gratulací, první, kdo páru k narození gratuloval byla královna Alžběta II., která šťastnému páru blahopřála i jménem celé královské rodiny, a s gratulacemi nezůstal pozadu ani britský premiér Boris Johnson.

zdroj: Londisland, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Zakázané jméno?

Zdálo by se, že po vleklých konfliktech může jít o moment usmíření, ale nebyl by to britský tisk, aby i v radostné události nenašel problém. Média totiž přišla s informací, že královně se nelíbí, jaké jméno pro novorozence Meghan a Harry vybrali. Nikdo jiný kromě Alžběty v královské rodině oslovení Lilibet nepoužívá, a proto královna očekávala, že se s ní o tom její vnuk alespoň poradí. To se údajně nestalo.

Jak to za zavřenými dveřmi Buckinghamského paláce dnes vypadá, můžeme jen spekulovat. My se ale samozřejmě přidáváme ke gratulacím a novorozené Lili Dianě i její mamince Meghan přejeme jen to nejlepší.

Inspiroval Tě tento článek?

4 Points
+1 bod -1 bod

Ewa Farna ukazuje všem ženám, že sebeláska je důležitá

Zpěvačka, která dojala Ameriku. Seznamte se s Nightbirde