zdroj: Web Summit, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
in

Jake Paul porazil Bena Askrena! Oba zápasníci vydělali pohádkové peníze.

17. dubna se v americké Atlantě uskutečnil boxerský galavečer jehož hlavním zápasem byl dlouho očekávaný souboj kontroverzního youtubera Jake Paula a bývalého MMA zápasníka Bena Askrena. Jak to celé dopadlo a kolik si hlavní aktéři odnesli na odměnách?

zdroj: Web Summit, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Za celou akcí stála organizace Triller, která má na svědomí několik velkých boxerských zápasů celebrit. Nedávno například stála za comebackem legendárního Mike Tysona. Tentokrát Triller pro hlavní zápas večera poslal do ringu youtubera Jake Paula s Benem Askrenem. Paul má za sebou 4 zápasy a podle některých se jeví jako talentovaný začínající boxer. Často je mu ale vyčítáno, že ještě nezápasil s profesionálním boxerem, což se nestalo ani tentokrát. Ben Askren je sice bývalým šampionem několika zápasnických organizací, ale je považovaný za jednoho z nejhorších postojářů, své zápasy vyhrával díky dobrému wrestlingu.

V hale bohužel kvůli koronavirovým opatřením nemohli být diváci a celý přenos si mohli lidé zaplatit na internetu přes tzv. PPV (pay per view). Večerem provázel raper Snoop Dogg a nešlo jen o box. Kromě několika boxerských předzápasů se na pódiu se svým vystoupením vystřídaly hudební hvězdy jako Justin Bieber nebo Major Lazer. Všichni ale byli zvědaví především na to, jestli kontroverznímu youtuberovi, který se prohlašuje za velkého boxera, konečně někdo v ringu namlátí, nebo naopak Askren ztrapní celou MMA scénu. Výsledek se těžko odhadoval, ale např. prezident MMA organizace UFC měl jasno. Podle něj youtuber boxující teprve dva roky nemůže porazit dlouholetého profesionálního zápasníka. Svou důvěru v Askrena proto podpořil sázkou 1 milion dolarů, bohužel chybně.

Konec už v prvním kole

Přesně jak Jake Paul předpovídal, tak se také stalo. Po krátké výměně úderů poslal Askrena k zemi rychlým a tvrdým knockdownem. Ben sice do deseti vteřin vstal, ale byl tak rozhozený, že rozhodčí zápas raději ukončil. Paul se po vítězštví rozbrečel a věnoval ho svému zesnulému bodyguardovi, který zemřel jen několik dnů před zápasem. Youtuberovi ale brzy otrnulo a začal se opět chovat kontroverzně, jak je jeho zvykem, a vyzývat na další zápas ty největší jména. Zato Askren zklamaně nevypadal. Po zápase byl samý úsměv a zřejmě ho prohra a pomyslné ztrapnění MMA komunity netrápily. A to možná i díky slušnému příspěvku do jeho peněženky.

Miliony dolarů pro oba zápasníky

Podle dostupných zdrojů si přenos zaplatilo 1,3 milionů diváků z celého světa. Jake Paul i Ben Askren měli domluvený fixní odměnu plus bonusy z celkového počtu prodaných PPV. Fixní plat Askrena byl 500 tisíc dolarů, zatímco Paul měl o něco vyšší základní mzdu, vydělal 690 tisíc dolarů. Pokud jde o bonusy, Askren prozradil, že si celkově za zápas odnesl 1 milion dolarů, to znamená 500 tisíc na bonusech. U slavného youtubera tušíme, že jeho podíl z PPV bude mnohem vyšší. Jednak je investorem organizace Triller, a také kolují zprávy, že za svůj předchozí zápas s basketbalistou Nate Robinsonem inkasoval přes 10 milionů dolarů. Dá se tedy předpokládat, že z tohoto ještě více promovaného zápasu si odnese i více peněz.

S kým se Jake Paul utká příště je zatím ve hvězdách. Na jeho vyněný zápas s Conorem McGregorem zřejmě zatím nedojde. Paulovy kritici by však rádi, aby konečně narazil na profesionálního boxera, který mu jednou pro vždy zavře pusu.

Inspiroval Tě tento článek?

17 Points
+1 bod -1 bod

Zemřela herečka Helen McCrory: Připomeňte si její ikonické role

Billie Eilish je štastnější než kdy dřív