zdroj: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
in

Johnny Depp obviňuje Hollywood z bojkotu

Mediální aféra kolem amerického herce Johnnyho Deppa, která se týkala obvinění z domácího násilí od jeho bývalé manželky Amber Heard, se již přehnala. Ačkoliv už ale hercovy výstřelky ze soukromého života neplní titulky novin, zřejmě negativně ovlivnily jeho kariéru. Depp se totiž domnívá, že Hollywood záměrně bojkotuje jeho nový film.

zdroj: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Minamata, aneb Depp v roli žurnalisty

Slyšeli jste již o filmu Minamata? Tento snímek režíroval Andrew Levitas a pojednává o M. G. Smithovi, žurnalistovi, který při svém pobytu v Japonsku mezi lety 1971-1973 zdokumentoval život v malé vesničce Minamata. Na jeho příběhu by nebylo nic zajímavého, kdyby se nejednalo o rybářskou vesnici, do jejíhož okolí vypouštěla chemická továrna rtuť. A právě ta měla na svědomí několik lidských životů. Smithovy fotografie se dostaly do světových médií a díky tomu se o této kauze dozvěděl celý svět. Pozůstalým byly vyplaceny finanční náhrady a byla přijata příslušná opatření k záchraně životního prostředí.

Hollywood vs. Johnny Depp

I když si film svou premiéru v anglických kinech již odbyl, datum premiéry v USA není doposud známo. A jelikož hlavní postavu ve filmu ztvárnil Johnny Depp a byl i jedním z producentů filmu, domnívá se, že premiéru v USA bojkotuje Hollywood právě kvůli Deppovým právním záležitostem. Nebylo by to poprvé, kdy osobní život naruší jeho kariéru. Když Depp prohrál soudní spor s magazínem The Sun, který ho v jednom ze svých článků nazval „mužem, který mlátí svou ženu“, rozhodl se dobrovolně vzdát role Grindelwalda v pokračování Fantastických zvířat. A jak to vypadá, Deppova aféra bude mít dopad i na jeho další film.

Kdy, nebo jestli vůbec se film Minamata dočká premiéry v českých kinech můžeme pouze hádat.

Inspiroval Tě tento článek?

V nové reklamě Emirates stojí letuška na špici nejvyššího mrakodrapu

Skupina ABBA chystá na rok 2022 sérii holo koncertů