Zdroj: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
in

Velkolepý návrat Eda Sheerana: Bad Habits & Ed coby elegantní upír

Hudební svět o Edu Sheeranovi poslední dva roky neslyšel, ale po dvouleté pauze, během které se věnoval i své prvorozené dceři, je Ed Sheeran zpátky s novou písní. Jak zní zatím první vydaný singl z dlouho očekávaného pátého studiového alba a proč byste si neměli nechat ujít i klip?

Více elektroniky, méně starého Eda?

Při poslechu Sheeranovy novinky vám možná hlavou poběží otázka: tohle opravdu zpívá Ed Sheeran? Nejedná se totiž o píseň ve zpěvákově klasickém stylu. Akustickou kytaru tu přkonává elektronický podkres a ani podle rytmu byste možná sympatického zrzka nepoznali. Proto by se mohlo stát, že posluchači, kteří Edův typický hlas neznají a nemají ho naposlouchaný, by si ho mohli splést s nějakou novou popovou ikonou. Ale nenechte se zmýlit, píseň Bad Habits zní skvěle i naživo a při zpěvu Ed samozřejmě využívá pro něj tak typickou kytaru.

zdroj: iRockphotography, autor: Stephen Lavoie, Určeno k volnému užití

O čem vlastně píseň je?

V textu se objevují i temné pasáže, ve kterých Ed zpívá: „Nemám co ztratit, nebo dělat. Mé zlozvyky vedou k zírání do prostoru. A vím, že ztrácím kontrolu nad tím co říkám. Hledal jsem východisko, teď‘ nemůžu uniknout.“ Ačkoliv by se tedy na první poslech mohlo zdát, že má Ed Sheeran špatné období, které promítá do své tvorby, opak je pravdou. V The Late Late Show Jamese Cordena se pochlubil, že je pyšným a tátou a konečně má pocit, že pochopil, o čem život vlastně je.

Noční radovánky upírů

A jelikož píseň pojednává o špatných rozhodnutích a o tom, k čemu vedou, klip Dave Meyerse vyznění skvěle doplňuje. Ed Sheeran se v klipu promenáduje jako fešný upír v růžovém saku a oddává se nočnímu lovu a pustošení města společně s ostatními kumpány. A pokud vás pohled na Eda s podmalovanýma očima a zářivě modrýma očima děsí, počkejte si na konec klipu. V něm se totiž zpěvák na pár sekund ukáže tak, jak ho známe.

Pokud se vám Edův nový song Bad Habits vryje pod kůži a nebudete se ho moci nabažit, tak pro vás máme dobrou zprávu. Ačkoliv není nic oficiálně potvrzeno, všichni se domnívají, že celé nové album vyjde letos a dokonce se spekuluje o jeho názvu. Podle názvů předešlých alb se totižodhaduje, že by se mohlo jmenovat Minus.

Inspiroval Tě tento článek?

Ryan Gosling, Chris Evans či Adam Sandler: Potkejte slavné hollywoodské herce v Praze

Ceny Emmy 2021: Kdo obdržel nejvíce nominací?