zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
in

Ryan Gosling, Chris Evans či Adam Sandler: Potkejte slavné hollywoodské herce v Praze

Milujete hollywoodské trháky, jejichž výroba stojí miliardy dolarů a hrají v nich špičkoví herci? Rádi z povzdálí pozorujete, jak takové filmy vznikají a vidět herce naživo v akci je váš sen? Tak to se vám v červenci může  snadno splnit. V Praze se totiž rozjíždí natáčení hned  několika amerických velkofilmů.

zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

The Gray Man aneb potkejte Goslinga a Evanse

Přípravy i samotné natáčení nového akčního thrilleru s názvem The Gray Man začalo v Praze již na konci června a potrvá do 20. července. Ve filmu si hlavní roli střihne Ryan Gosling, který si podmanil srdce všech žen svým ikonickým ztvárněním Noaha ve filmu Zápisník jedné lásky (The Notebook) a znovu všechny okouzlil svou rolí Sebastiana ve filmovém muzikálu La la land. Po jeho boku se objeví i Goslingův neméně slavný herecký kolega Chris Evans, jehož jméno je neodmyslitelně spjato s  Kapitánem Amerikou. Ale zpátky k samotnému filmu. Jedná se o dosud nejnákladnější snímek Netflixu s rozpočtem 200 milionů  dolarů. A pokud se domníváte, že Praha bude ve filmu pouze Prahou, jste na omylu. Díky šikovným tvůrcům se naše hlavní město promění také v Bangkok.

Adam Sandler jako Kosmonaut z Čech

vČesko je poslední dobou oblíbenou filmařskou lokalitou. V květnu se v Praze natáčelo několik dílů populárního a na  kulisy neuvěřitelně náročného seriálu Carnival Row, ve kterém hrají Orlando Bloom a Cara Delevigne.  Možná jste tedy toto herecké duo někde potkali. Cara Delevigne se se svými fanoušky prostřednictvím svého Instagramu podělila o fotky z projížďky loďkou na Vltavě, takže nebylo těžké na ni v centru narazit. Tyto hvězdy už jsou ale  zřejmě pryč a kromě Goslinga s  Evansem je v Praze vystřídal i Adam Sandler, který se objeví v adaptaci knihy Kosmonaut z Čech. A jelikož se jedná o knihu českého autora a některé části děje se odehrávají v Čechách, patří tvůrcům obrovské díky, že se rozhodli k natáčení využít skutečnou Prahu a ne nějakou umělou napodobeninu vyrobenou ve studiu.

Zdroj: „Adam Sandler Net Worth“ od celebrityabc pod licencí CC BY-SA 2.0

Jestliže paříte k nadšeným fanouškům, kteří se rádi potulují kolem natáčecích míst, určitě zavítejte v letních měsících do Prahy. A abyste věděli kam přesně máte jít, podívejte na webové stránky: https://filmpraha1.cz/, na kterých najdete aktuální místa, kde se nacházejí natáčecí štáby.

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

Od dluhů ke slávě. Will Smith vydá vlastní autobiografii.

Velkolepý návrat Eda Sheerana: Bad Habits & Ed coby elegantní upír