zdroj: Marvel Studios, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
in

Starlord bude bisexuál. Zamíchá rozmanitost sexuálních orientací se světem Marvel?

Aktuální velká medializace rozmanitosti pohlaví a sexuální orientace čím dál více ovlivňuje i prostředí filmu, které se snaží žádné skupiny nediskriminovat. Tento trend už brzy zasáhne i svět komiksových hrdinů, tak jako jsme ho znali dosud. Postavu Star Lorda od nakladatelství Marvel známe převážně díky filmové sérii Strážci Galaxie, kde si roli střihl charismatický Chris Pratt. Právě díky filmům to vypadalo, že bude zálibu nacházet jen v ženách, ovšem opak je pravdou – s příchodem nové komiksové série se nakladatelství rozhodlo pěkně zamíchat kartami.

zdroj: Marvel Studios, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Guardians of the Galaxy #9 – tak zní název nové komiksové série, kterou sepsal scénárista Al Ewing. O vizuál a grafickou stránku se pak postaral Juann Cabal, Federico Blee a Cory Petit. Komiksový sešit pojednává o zrodu a schopnostech Petera Quilla, který se později i se svým pomyslným oblekem a maskou připojí k velkému eventu King in Black.

O rozdělené sexuální orientaci jsme se dozvěděli v průběhu příběhu, kdy Peter přebíhá mezi světy a doufá, že se po nešťastné lásce s Gamorou opět vrátí domů. O dvacet let později děj zamíří do chrámu Smrti a Znovuzrození, kde za přítomnosti dvou modrých humanoidů – Aradia a Mors, Quill podstoupí sváteční koupel a je tak znovuzrozen. U této příležitosti si hrdina povzdechne, že vlastně ztratil veškerou víru v návrat domů. Vzápětí však prohlásí „You’re my home“, v překladu „Vy jste můj domov“ – a to oběma humanoidům. Ze scény vyplyne, že Star Lord nerozlišuje pohlaví, pokud dojde na lásku. A jestli má někdo stále pochybnosti, bisexuální orientaci Star lorda v novém komiksu potvrdilo i studio Marvel.

Tyto události bezprostředně zamíchají kartami nejenom v následujících komiksových sešitech, nýbrž i v budoucích MCU (Marvel Cinematic Universe) filmech. Jestli se tato skutečnost promítne i do nových filmů o Strážcích Galaxie, zatím není jasné. Ale že Marvel s tímto trendem plánuje pracovat, víme na sto procent. Chystá například představení vůbec první transgender postavy na filmových plátnech, mimo jiné pak dějové linky homosexuálů v projektu Eternals (2021).

Co si o tomto trendu myslíš ty? 

 

Článek napsal Adam Pospíšil

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Kvíz pro milovníky seriálu Stranger Things

Kdy vyjde třetí řada American Crime Story? A o čem bude?