zdroj: Sharon Farmer, Public domain, via Wikimedia Commons
in

Kdy vyjde třetí řada American Crime Story? A o čem bude?

Když v roce 2016 odvysílala americká televizní stanice FX první epizodu kriminálního seriálu
American Crime Story inspirovaného skutečnými událostmi, pravděpodobně sama nečekala, jakou popularitu si jejich nová show získá. První epizoda nesla název „Z popela tragédie“ a jednalo se o uvedení do děje pravděpodobně nejslavnějšího soudního procesu v amerických dějinách – kauzy O.J.Simpsona.

zdroj: Gerald Johnson, Public domain, via Wikimedia Commons

Po veleúspěšné první řadě přišli tvůrci o dva roky později s další sezonou. Ta se zaměřila na slavného módního návrháře Gianni Versaceho a především pak sledovala osud jeho vraha Andrewa Cunana. Ačkoli se druhá řada seriálu nesetkala s takovým ohlasem jako ta první, udržela si vysokou úroveň a divákům se líbila, o čemž svědčí skvělé hodnocení na IMDB a ČSFD.

Že televize přijde s další sezonou, tvůrci nepřímo potvrdili prakticky ihned po uvedení příběhu Andrewa Cunana. Od té doby se začaly šířit spekulace a tipy, o čem bude třetí série pojednávat. Několik oficiálních informací už na veřejnost uniklo. Pojďme si tedy shrnout, co zatím o třetím pokračování víme.

zdroj: Sharon Farmer, Public domain, Wikimedia Commons

Třetí řada se ponese název „Impeachment“ a opět bude rozebírat jednu velmi sledovanou aféru, která ve své době hýbala celou Amerikou. Námětem totiž bude poměr mezi bývalým prezidentem Spojených Států Billem Clintonem a stážistkou Monicou Lewinskou. Tu ztvární herečka Beanie Feldstein, sestra Jonaha Hilla známého například ze snímku Vlk z Wall Street. Sedmadvacetiletou herečku jsme mohli vidět mimo jiné ve snímku How to build a Girl, britské komedii z minulého roku.

Hlavní mužskou postavu série a bývalého prezidenta Billa Clintona si pak zahraje Clive Owen. V dalších rolích uvidíme třeba Sarah Paulson coby Lindu Trippovou a Annaleigh Ashford jako Paulu Jones. Pro postavu Hilary Clinton si spousta diváků představovala Meryl Streep. K takovému spojení ale s největší pravděpodobností nedojde..

Stejně jako první série by i ta třetí měla mít deset dílů se stopáží kolem hodiny na epizodu. Pandemie koronaviru bohužel ovlivnila i produkci American Crime Story. Premiéra, plánovaná původně na říjen tohoto roku, byla odložena a diváci se tak na další kriminální dobrodružství mohou těšit až na podzim příštího roku. Pokud opět nedojde k neočekáváným potížím.

Článek napsal Luboš Řepa

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

Starlord bude bisexuál. Zamíchá rozmanitost sexuálních orientací se světem Marvel?

Marvel chce ovládnout i televizi. Jaké seriály chystá?