Julian Herzog, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons
in

V nové reklamě Emirates stojí letuška na špici nejvyššího mrakodrapu

Viděli jste již reklamu letecké společnosti Emirates? Letuška této společnosti v něm drží několik cedulí s nápisy, které postupně střídá a přehrává tak slavnou romantickou scénu z kultovního filmu Láska Nebeská. Na tom by nebylo nic zvláštního, že? Až na to, že při tom celou dobu stojí na vrcholku nejvyššího mrakodrapu světa. Ten se nachází v Dubaji a jmenuje se Burdž Chalífa. O tom, jak se tato nyní slavná žena jmenuje a jak celé natáčení probíhalo, se dozvíte v následujících řádcích.

Letuška na nejvyšším mrakodrapu světa

Žádné zelené plátno ve studiu, pouze dron, helikoptéra a několikahodinové stání na vrcholu. Tak v kostce vypadalo natáčení reklamního spotu pro Emirates Airline jednou větou. Nejstatečnější žena, jak by se dalo Nicole Smith-Ludvik nyní přezdívat, sama prohlásila, že se jednalo o jeden z jejích doposud nejlepších kaskadérských zážitků. I přesto, že se Nicole věnuje parašutismu a ve výškách se pohybuje často, toto byla naprosto odlišná situace. Speciálně kvůli natáčení spotu byla na vrchol připevněna plošina s tyčí, na které Nicole strávila několik hodin. A samozřejmě nechybělo ani připevnění a speciální postroj, který byl skrytý pod uniformou letušky.

Obsazení z vlastních řad?

Přestože společnost Emirates zvažovala, že do své reklamy obsadí letušku ze svých vlastních řad, nakonec se přeci jen rozhodla pro spolupráci s profesionální herečkou a kaskadérkou, kterou Nicole Smith-Ludvik je. Natáčení na samotném vrcholu nejvyššího mrakodrapu na světě si totiž vyžadovala profesionalitu a stoprocentní jištění a bezpečnost.

Smysl reklamy aneb Velká Británie vítej

A samozřejmě nesmíme opomenout ani důvod, kvůli kterému celá reklama vznikla! Velká Británie totiž přesunula Spojené arabské emiráty na oranžový seznam zemí. V praxi to tedy znamená, že obyvatelé Velké Británie mohou konečně vycestovat do SAE bez nutnosti karantény po návratu domů. A právě k této příležitosti se aerolinky rozhodly vydat speciální spot. A rozhodně při jeho vymýšlení netroškařili.

Co na reklamu EA říkáte? Troufli byste si na vystoupání až na samotný vrchol Burdž Chalífy, nebo by se vám rozklepala kolena?

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech: Na co se můžeme těšit?

Johnny Depp obviňuje Hollywood z bojkotu