Ninha Morandini, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
in

Velký coming out Ellen Page

Dříve Ellen Page, nyní již Elliota Page mohou diváci znát z filmů, jako je Počátek, Hráči se smrtí či komiksová akční série X-Men. Účinkuje ale také v populárním projektu Umbrella Academy od Netflixu. Netradiční prohlášení ze života vydal na svém instagramovém účtu před pár dny.

Chtěl bych s vámi sdílet skutečnost, že jsem trans a odteď mne prosím nazývejte pouze on/ono. Je mi skvěle při psaní těchto slov, při uvědomění, že zde mohu být. Ve svém životě jsem dospěl do tohoto bodu a je mi skvěle.“ – toto vyjádření spoustu fanoušků pobouřilo, ovšem větší část publika sdělení přijalo s nadhledem a popřáli Elliotovi hodně štěstí.

https://www.instagram.com/p/CIQ1QFBhNFg/

Není to však poprvé, co se známá osobnost takto veřejně k něčemu přiznala – roku 2014 při konferenci bojů za lidská práva Elliot vyšel s tím, že je homosexuál. O 3 roky později pak účinkoval v celovečerním romantickém titulu My Days of Mercy, kde se jeho postava podrobila zkoušce nejenom rovnocenné sexuální orientace, nýbrž i práv a spravedlnosti.

Ačkoliv jde o kontroverzní, avšak v posledních letech i hodně diskutované téma, Elliotova psychika momentálně čelí ostré vlně různorodých názorů. „Chtěl jsem, aby mě lidé viděli v tom opravdovém světle, ale zároveň mám strach. Strach z nenávistných komentářů, kritiky a hloupých poznámek,“ posléze doplnil. Rovněž doufá, že v budoucnu kvůli fenoménu vlastního přesvědčení o jiném pohlaví či orientaci nebudou vznikat demonstrace a boje.

Mezi Elliotovy další projekty patří hororový snímek Vyléčení, mysteriózní thriller Hráči se smrtí či romantické drama Všechno, co mám. Film Juno z roku 2008, ve kterém si střihl hlavní roli, dokonce nasbíral 4 Oscarové nominace, z nichž jednu proměnil ve vítězství. Také měl možnost zabrousit do oblasti režie, a to po boku Iana Daniela při tvorby dokumentu There’s Something In The Water pojednávajícím o globálním rasismu.

Článek napsal Adam Pospíšil

Inspiroval Tě tento článek?

Selena Gomez

Selena Gomez: V zábavním průmyslu se pohybuje odmalička