zdroj: INCA Productions, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
in

Zemřela herečka Helen McCrory: Připomeňte si její ikonické role

V pátek 16. dubna 2021 zemřela v pouhých 52 letech britská herečka Helen McCrory. Filmoví fanoušci si ji pamatují díky kouzelnické sérii o Harry Potterovi a také ze seriálu Peaky Blinders. Pokud patříte mezi ty, kterým její jméno nic neříká, možná přecijen zjistíte, že už jste Helen na své obrazovce, nebo v kině viděli. Pojďme si stručně připomenout její cestu.

zdroj: INCA Productions, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Cesta kolem světa až na britská divadelní prkna

Helen se narodila 17. srpna 1968 v Londýně jako nejstarší ze tří sourozenců. V dětství procestovala téměř celý svět, neboť její otec byl diplomat a kvůli své práci hodně cestoval. Po návratu do Londýna vystudovala herectví na slavné škole Drama Centre. Díky škole se dostala k práci v divadle a objevila se i ve slavném britském National Theatre. Tam si ji všimli televizní producenti a Helen postupně začala střídat divadlo s natáčením. Během své herecké kariéry získala spoustu divadelních a televizních cen.

Narcisa Malfoyová, Polly Gray a Madame Kali

Objevila se v desítkách malých i větších filmových a televizních rolí. Čeští diváci si herečku Helen McCrory mohou pamatovat ale hlavně z filmů o Harry Potterovi. V posledních dvou dílech ztvárnila roli Narcissy Malfoyové. Původně se ucházela o roli Belatrix Lestrangeové, ale v době natáčení byla těhotná a musela ji tak nahradit Helena Bonham Carter. Pokud rádi sledujete seriály, určitě jste ji zaznamenali v oblíbeném a velmi oceňovaném seriálu Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), ve kterém si po boku Cilliana Murphy zahrála postavu Polly Gray. Jak už samotný český název seriálu napovídá, jeho děj se odehrává v Birminghamu a Helen se tu pohybuje na hraně zločinu. Aby získala birminghamský přízvuk, sledovala prý videa birminghamského rodáka Ozzyho Osbournea.

Její další velkou televizní postavou byla třeba Madame Kali. Tu si zahrála v dalším známém seriálu s názvem Penny Dreadful založeném na hororových povídkách, které v 19. století vycházely v Londýně a stály právě jednu penny. Tím ale výčet jejích rolí zdaleka nekončí, Helen se objevila třeba v bondovce Skyfall, ve filmu Králova zahradnice či ve snímku S láskou Vincent.

Prohraný boj s rakovinou
Ve filmech a seriálech hrála většinou tvrdé a nezlomné ženy, které není snadné porazit. V reálném životě ale bohužel prohrála svůj boj s rakovinou. O jejím úmrtí informoval její manžel Damian Lewis, rovněž herec, se kterým měla dvě děti, pomocí Twitteru.

Helen McCrory zemřela poklidně v kruhu rodinném. Její role ale zůstanou nesmrtelné.

 

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

John Wick: Čtvrtý i pátý díl budou, ale bez původního autora

Jake Paul porazil Bena Askrena! Oba zápasníci vydělali pohádkové peníze.