Zdroj: "Ashton Kutcher" od jdlasica pod licencí CC BY-NC 2.0
in

Ashton Kutcher: Model, herec, ale také produktový inženýr

  1. Věděli jste, že má dvojče?
  2. Že jeho přítelkyně byla zavražděna?
  3. Nebo že je produktovým inženýrem v jedné z nejznámějších firem s elektronikou?

Christopher Ashton Kutcher se narodil 7. Února 1978 v Cedar Rapids v Iowě továrním dělníkům Larrymu a Dianě Kutcherovým. Má starší sestru Taushu a jen o pár minut mladšího bratra Michaela. S mladším bratrem si také užil své. Když byli malí kluci, Michael musel podstoupit transplantaci srdce. A kvůli jejich velmi blízkému vztahu to Ashton velmi prožíval. Operace se ale povedla a Ashton a Michael mají dobrý vztah dodnes. Jinak malý Kutcher prožíval dětství, i když v poměrně chudších podmínkách, stejně jako každé jiné dítě. Po vystudování základní školy vystřídal dvě střední školy, kde se již začal objevovat v různých školních hrách. Ovšem měl to pouze jako koníček a rozhodně by ho nenapadlo, že se jednou herectvím bude živit. Během jeho dospívání přijde další těžká rána. Jeho rodiče se rozvádí a Ashton i jeho další sourozenci zůstávají s matkou.

Ashton Kutcher chtěl najít lék pro svého bratra

Rozvod tento dospívající chlapec vstřebává po svém. Jeho zhoršené chování má tedy za následek první velký průšvih a to když se se svým bratrancem vloupá do školy. Ashton je zadržen a od soudu je mu uložena tříletá podmínka a 180 hodin veřejných prací. Když je mu 18 let, nastupuje na University of Iowa, kde chce získat titul z biologie a pak najít lék pro svého bratra Michaela, který navíc odmala trpí mozkovou obrnou. A aby měl Ashton na všechny výdaje se studiem spojené, vydělává si zametáním v továrně General Mills factory. Ovšem osud v tomto případě zřejmě nepřeje, protože když Ashton jednoho dne navštíví bar poblíž domova, osloví ho tam modelingový skaut.

Zanedlouho poté je mladý Kutcher rekrutován do soutěže Frest Faces of Iowa. Tu k jeho překvapení s velkým přehledem vyhrává. Ashton za první místo nezíská jen dobrý pocit, ale také cestu do New Yorku, a to konkrétně do mezinárodní modelingové a talentové asociace.

Jedním z jeho prvních filmů je úspěšná komedie „Hele vole, kde mám káru“.

Univerzitu tedy předčasně ukončuje a v New Yorku pak jako model předvádí značky od těch nejslavnějších módních návrhářů mezi které patří například i značka Calvin Klein. V New Yorku se seznamuje i s jeho první láskou Junuary Jonesovou, se kterou bude tvořit pár ještě další tři roky.

Z přehlídkového mola na stříbrná plátna

Po práci v New Yorku se tento úspěšný model přesouvá do Los Angeles, aby zde
započal teď již vysněnou hereckou kariéru. Navštěvuje konkurzy a brzy na jednom z nich uspěje. Konkurzem, kterým zdánlivě hladce projde, se dostane do úspěšného seriálu Zlatá sedmdesátá, kde stráví osm let. Netrvá dlouho a brzy se prosadí i na stříbrných plátnech.

Jedním z jeho úplně prvních filmů je dodnes úspěšný film „Hele vole, kde mám káru“. Zde se objevuje po boku známějšího kolegy Seanna Williama Scotta, který se proslavil ve filmu „Prci, prci, prcičky“. Po tomhle filmu Ashton Kutcher začíná natáčet jeden film za druhým. Během své kariéry pak nasbírá 8 cen Teen choice award a jednu cenu People’s choice award.

Přítelkyni Ashtona Kutchera zabil sériový vrah

V roce 2001 začíná randit s tanečnicí Ashley Ellerinovou. Ta ho jednoho večera pozve k sobě domů. Ashton však nemůže a slibuje, že přijde později. Toho večera si ale Ashley náhodně vybírá sériový vrah, který ji ubodá k smrti celkem sedmačtyřiceti bodnými ranami. Když se na Ashley později její přítel Ashton nemůže dozvonit, jde domů. Že je jeho přítelkyně po smrti se dozvěděl ráno, poté, co tělo našla její kamarádka.

Jeho další osudovou ženou byla Demi Moore, se kterou v roce 2009 založil mezinárodní organizaci na ochranu lidských práv, DNA Foundation, později známou jako Thorn. V manželství byl s Demi Moore 6 let. Po jejich rozvodu si mimochodem rozdělili celkový majetek, který činil v přepočtu přibližně 6 miliard korun. Hned na to začal randit s herečkou Milou Kunis, se kterou je ve svazku manželském od roku 2015 a se kterou má také dceru Wyatt Kutcher.

Ashton Kutcher není zdaleka jen úspěšný herec, ale také úspěšný investor. Investoval
například do společnosti Skype. Nadále vlastní italskou restauraci Dolce v Los Angeles. Jeho neherecké aktivity ovšem zašly ještě dál, a to když v říjnu roku 2013 oznámila společnost Lenovo, že Ashton Kutcher v jejich společnosti pracuje jako produktový inženýr.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Proměna Jennifer Lawrence: Ze zakřiknuté dívky nejžádanější ženou světa

Daniel Radcliffe: Život s čáry a kouzly