Zdroj: Rubén G. Herrera, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
in ,

Jaký příběh vedl k tragickému konci Chestera Benningtona?

  1. Čím se živil než se proslavil hudbou?
  2. Jak se měla původně jmenovat kapela Linkin Park?
  3. A jaktože ho tetování na zádech nestálo ani dolar?

Pojďme se společně podívat na zajímavý, ale bohužel krátký životní příběh talentovaného zpěváka.

Traumatické dětství Chestera Benningtona

Je sobota 20. března 1976 a v americkém Phoenixu přichází na svět Chester Charles Bennington. Jeho otec je policistou a matka se živí jako zdravotní sestřička. Manželé už mají jednoho syna. Ten je ale o 13 let starší než Chester a tak moc času s bratrem netráví. Chester bohužel nemá příliš šťastné dětství. Když je mu 7 let, začne ho sexuálně zneužívat muž blízký rodině. Obtěžování trvá dlouhých 6 let a přestane až když se Chesterovi rodiče rozvedou. Do péče malého chlapce získává otec.

Už jako mladý se dostává k marihuaně, kokainu, opiu, LSD a metamfetaminu.

Na tuto část života Chester později nevzpomíná v dobrém. Ve škole je navíc šikanován, ale to zdaleka není všechno. Už jako mladý se dostává k marihuaně, kokainu, opiu, LSD a metamfetaminu. Má tedy velmi těžkou drogovou závislost, kterou navíc prokládá alkoholem.

Nebýt matky, nejspíše by se ufetoval

V 17 letech se stěhuje k matce, která mu dává zákaz vycházení. A za to jí může být opravdu vděčný. Matčin svérázný přístup Chesterovi od závislosti na drogách pomůže a on se tak může věnovat škole.

Nejdříve studuje na Greenway High School, poté přestupuje na Washington High School, kde v roce 1994 odmaturuje. Miluje hudbu a jeho oblíbené kapely jsou Depeche Mode, Stone Temple a Black Sabbath. Brzy se začíná sám hudbě věnovat a protože si uvědomuje, že má zajímavou barvu hlasu, zůstane u zpěvu. Se svými kamarády začne účinkovat v kapele Grey Daze. S bubeníkem Seanem Dowdellem se pak přemístí do jiné kapely s názvem Bucket of Weenies, kde hrají většinou covery známých rockových skupin. Chester kromě hudby miluje tetování a tak se už tehdy po jeho těle začínají objevovat různé kérky a budovat jeho image rockera.

Někdy v té době poznává svou životní lísku Samanthu a 31. října 1996 si ji bere za ženu. A jelikož nemají dostatek peněz na šperky, nechají si své snubní prstýnky vytetovat na prsteníček.

Z prodavače hamburgerů světovou celebritou

Chestera tou dobou hudba neživí a musí si vydělávat v Burger Kingu. Jednoho dne mu zazvoní telefon a jistý Mike Shinoda ho zve na zkoušky jejich kapely. Chester ostatní členy na zkoušce zaujme natolik, že ho hned berou mezi sebe a on se stává jejich zpěvákem. Kapela vymýšlí svůj název a chce se jmenovat Hybrid Theory. Členové ale brzy zjistí, že se již jiná kapela jmenuje stejně. Přichází tedy návrh na Lincoln Park. Hurá, toto jméno žádná kapela neužívá. Stejně se ale opět najde háček. Internetové stránky, které obsahují název Lincoln Park existují, není tedy možné zaregistrovat stránky s tímto názvem kapely. Třetí a poslední návrh na jméno konečně uspěje. Jedná se o název, pod kterým kapelu známe dnes – LINKIN PARK.

Linkin Park objede za rok 324 koncertů a prodá více než 30 milionů CD.

Začíná nové tisíciletí a Linkin Park se chystají vydat svoji debutovou desku – Hybrid Theory, album kde se nachází písničky jako Crawling nebo In the End. Mike Shinoda dokonce sám vytváří cover alba. Album zažívá nebývalý úspěch. Na svém turné kapela objede za rok neuvěřitelných 324 koncertů a CD se prodá více než 30 milionů kusů. Mimochodem, dodnes je to jedno z nejúspěšnějších alb 21. století.

Okolo alba koluje také jedna zajímavá historka o jisté sázce. Chester se prý s jedním ze svých kamarádů vsadil, že jeho první album bude platinové. Album nakonec nebylo platinové, ale dokonce diamantové a kamarád tak musel Chesterovi zaplatit tetování přes celá záda.

Kapela je čím dál známější po celém světě a Chester pomalu zjišťuje, jaké je to být hudební hvězdou. Najdou se i věci, které se mu na jeho práci nelíbí. Například po něm často pořadatelé koncertů chtějí, aby zpíval na playback kvůli lepšímu zvuku. On to však odmítá, protože by si připadal jako zloděj, který oloupil fanoušky o jejich zážitek.

19. dubna roku 2002 se Chesterovi a jeho ženě Samantě narodí syn Draven Sebastian.

O rok později pak vychází další deska s názvem Meteora. Přestože nedosahuje úspěchu předchozí desky, ihned se dostává na 3. příčku americké hitparády a vyhrává několik ocenění.

Po tsunami v roce 2004 kapela pořádá benefiční koncert na podporu obětí v jihovýchodní Asii. Stále jezdí po koncertech a vydávají další alba, ale žádné nemá úspěch jako první dvě. Až na desku Minutes to Midnight, které se prodalo přes 600 000 kusů za první týden.

Rozvod se Samanthou a vlastní tetovací salon

Chesterovi leží hudební svět u nohou, ale nemá kvůli tomu téměř čas na svou ženu. Té se  manželovo členství v Linkin Park přestává líbit a tak se pár roku 2005 rozvádí. Chester ale moc dlouho sám nezůstane, v prosinci 2005 se ožení s modelkou Talindou Bentley a v březnu 2006 se jim narodí syn Tyler Lee.

Chester si v té době zakládá vedlejší kapelu Dead by Surprise. Velký úspěch ale nesklízí. Věnuje se tedy hlavně kapele Linkin Park, se kterou dokonce v roce 2007 a 2008 zavítá do Prahy.

Zpěváka láká vyzkoušet si i něco jiného, než hudbu. A protože ho celý život provází láska k tetování, rozhodne se roku 2009 založit vlastní tetovací salon v Las Vegas.

Během turné začíná pít a závislosti na alkoholu se zbaví až v roce 2011.

Linkin Park v té době patří mezi nejznámější kapely světa a to s sebou nese i mnoho ocenění. Vyhráli například 2 Grammy, 6 American Music Awards, 4 MTV Music Video Awards a 3 World Music Awards. Zároveň byli zařazeni nejedním magazínem do žebříčku TOP10 nejlepších kapel nového tisíciletí.

Život hudebníka ale úplně neprospívá Chesterově zdraví. Během jednoho turné začíná opět pít a ze závislosti se mu podaří definitivně vyléčit až roku 2011.

10. srpna 2013 vydávají společně se Stevem Aoki písničku A Light That Never Comes pro online hru LP Recharge. Vydali také album Recharged, kde bylo 13 jejich zremixovaných písní, ale projekt se setkal s velmi podprůměrným hodnocením.

Sebevražda blízkého kamaráda ho zničí

Roku 2015 začínají připravovat nové album One More Light, což je první deska, která nese jméno písničky, která se nachází na albu. Je to album zaměřené na texty a na spolupráci s jinými interprety. S novým albem se chtějí vrátit zpět na výsluní. Vydání alba je naplánované na rok 2017.

Je květen roku 2017 a Chestera zasáhne zpráva o tom, že jeho velký přítel Chris Cornell se oběsil. Den poté vystoupila skupina v show Jimmyho Kimmela a na jeho počest zahrála písničku One More Light. Chester je tak pohnutý, že není schopen dozpívat konec. Následně začne trpět panickými záchvaty a není na tom psychicky nejlépe.

Chester Bennington je 20. července 2017 ve svém domě nalezen oběšený.

V roce 2017 se kapela vydává na turné po Evropě. V červnu se zastavuje i v Praze a většina lidí si koncert chválí, protože to vypadá, že Chester je již v pořádku. V polovině července Mike Shinoda říká v jednom rozhovoru, že je Chester na tom po dlouhé době psychicky dobře. Říká, že tráví čas s rodinou a užívá si života. Podle všeho to ale bylo pouze zdání…

Dvacátý červenec roku 2017 se zapíše do srdcí fanoušků kapely jako den, na který nikdy nezapomenou. Chester Bennington je ve svém domě nalezen oběšený. Bylo mu 40 let. V krvi neměl drogy, ale za to v pokoji ležela poloprázdná flaška alkoholu. Už nikdo se nedozví, proč si talentovaný zpěvák vzal život. Někteří lidé si myslí, že to bylo kvůli depresím, jiní zase, že se chtěl potkat s Chrisem Cornellem na onom světě. Zvláštní je, že se oběsil přesně na den Chrisových nedožitých 53. narozenin. Zanechal po sobě manželku a 6 dětí.

O několik měsíců později pak vychází album One More Light. Chester se jeho zveřejnění už nedožil, ale pro fanoušky to byla alespoň poslední možnost setkat se s novou hudbou, kterou vytvořil.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

10 Zajímavostí o Arianě Grande: Nosí umělé vlasy

Proč Daniel Radcliffe málem nehrál Harryho Pottera? (10 Zajímavostí)