Zdroj: Bridget Laudien, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
in ,

Daniel Radcliffe: Život s čáry a kouzly

  1. V kolika letech hrál poprvé ve filmu?
  2. V jaké roli se měl objevit v Hobitovi?
  3. A proč je z něj dnes abstinent?

Daniel Jacob Radcliffe se narodil jako jediné dítě literárnímu agentovi Alanu Radcliffovi a castingové agentce Marcii Gresham. Na svět přišel 23. července 1989 v Londýně, konkrétně v nemocnici královny Charlotty. Tento malý kluk chce být hercem už od svých pěti let. Svůj filmový debut si pak odbyde ve snímku David Copperfield, kde ztvární právě mladého Davida. Tuto roli získá především díky matce, která pošle jeho fotky do televizní společnosti BBC a Daniela si pozvou na zkoušky.

Stačilo málo a Harryho Pottera hrál někdo jiný

Rodiče pak brzy dostanou od režiséra Chrise Columbuse pozvánku na konkurz připravovaného filmu podle knižního bestselleru – Harry Potter. Bojí se ale chlapcova zklamání a nechtějí mu o konkurzu říct. Jejich přítel je ale přesvědčí, aby to zkusili a jak dnes už všichni víme, z malého Radcliffa se pak téměř přes noc stane hvězda.

Daniel Radcliffe musel tajit svůj vztah, aby divačky nebyly zklamány, že je zadaný.

Film je úspěšný a na Danielův herecký výkon se ze všech stran valí jen pozitivní kritika. A to i přes to, že měl na začátku problém s vyjádřením určitých emocí. Chvíli poté také přiznává, že když Harryho Potttera začal natáčet, knižní předlohu vůbec nečetl. Film se stává kasovním trhákem a tak se zfilmování dočkají všechny knihy. Radcliffe získává za filmy o mladém čaroději ceny Teen choice award nebo MTV movie award. V roce 2013 navíc obdrží Glamour award pro muže roku.

Daniel se potýkal se závislostí na alkoholu

Daniel Radcliffe navštěvoval Sussex House School, která je určena jen pro chlapce. Od roku 2006 začíná úspěšně studovat na City of London School. Kolem 18tého roku života má pak Radcliffe velký problém s alkoholem. V roce 2010 proto podstupuje odvykací léčbu. Dnes již jako abstinent přiznává, že si tehdy bez alkoholu nedokázal nic užít.

Dosud měl dva vážnější vztahy. První s asistentkou produkce Rosie Coker, který však při natáčení Harryho Pottera musel tajit, aby divačky nebyly zklamány, že je zadaný. Jeho poslední vztah s herečkou Erin Darke také dokázal nějakou dobu držet v tajnosti.

V divadelní hře hrál Radcliffe nahý

Mezi jeho další filmy, pochopitelně ne tak úspěšné jako čarodějnická sága, patří například horor Žena v černém, nebo romantické drama Prosincoví kluci. V herectví zažívá úspěch ale i na prknech, které znamenají svět. Například rolí v Broadwayské hře Kůň přesvědčil o svém umění i skeptické anglické kritiky. V představení se také ukázal nahý. Mezi jeho koníčky patří hra na baskytaru a je  fanouškem punk rockové muziky. Kromě hudby má Daniel Radcliffe rád fotbal a fandí klubu Fulham. Dále se věnuje hře stolního tenisu. Jeho charitativní činnost je pak spojena hlavně s organizací Demelza. Podporuje třeba děti s autismem.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Ashton Kutcher: Model, herec, ale také produktový inženýr

Příběh Cristiana Ronalda: Miliardář z chatrče?