Zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
in ,

Elijah Wood | Jak dnes žije Frodo z Pána prstenů?

  1. Znáte jeho původ?
  2. Víte, jakému studiu se věnoval?
  3. A jak získal roli Froda?

Matka chtěla, aby se stal hercem

Je rok 1981 a ve městě Cedar Rapids v Iowě se 28. Ledna narodí Elijah Jordan Wood. Jako druhé dítě tak přichází do rodiny Debrah a Warrena Woodových. Má bratra Zacha, který je tvůrcem videoher a mladší sestru Hannah, spisovatelku a herečku. Zpočátku se Elijah projevuje jako obyčejné a lehce temperamentní dítě. Svůj talent začíná ukazovat, když je mu šest let. Na základní škole se totiž každoročně pořádá hudební festival a Elijah tady vystoupí se souborem The Sound Of Music. Následující rok pak získává hlavní roli v The Wizard Of Oz, dalším hudebním představení, které je součástí festivalu Hooray for Hollywood.

Elijah dnes tvrdí, že za svůj úspěch vděčí právě svojí matce.

Zásadní zlom jeho kariéry pak přijde brzy a nečekaně. Matka, která sleduje reklamy v televizi, si náhodou uvědomí, že by bylo fajn, kdyby její talentovaný chlapec podobnou práci zkusil také. Okamžitě tedy zapisuje svého chlapce do modelingové školy Avant Studios. Neuplyne pak ani půl roku a Elijah Wood poprvé vyráží do Los Angeles. Se svojí matkou sem totiž jede na konkurz pro mezinárodní modelingovou a talentovou asociaci. Mezi pěti sty lidmi zde oslní hledače talentů Garyho Scalze natolik, že dostane příležitost stát se hercem. Matka pak přesvědčí celou rodinu, aby se kvůli chlapcově kariéře do hlavního města Californie přestěhovali.

Chlapcova první práce v LA je pak role v hudebním videoklipu Pauly Abdul Forever Your Girl. To mu pomůže se zviditelnit a tak se brzy objevuje třeba ve filmu Návrat do budoucnosti 2. Ale až roku 1990 ve filmu Avalon může Elijah Wood ukázat trochu více, než jen svůj sympatický úsměv. Ztvární zde jednu z postav a konečně se ukazuje, jaký potenciál v sobě mladý herec nosí. Od této chvíle nemá o pracovní nabídky nouzi a natáčí jeden film za druhým.

Od filmových štěků po životní roli

O deset let později má za sebou nespočet rolí a může si myslet, že dosáhl svého vrcholu. Šeredně by se ale mýlil. Během natáčení filmu Fakulta se dozvídá o castingu trilogie Pán prstenů. Elijah okamžitě s kamarádem natáčí scénku, jak běží po poli v hobitím kostýmu. Nahrávku pak posílá režisérovi Peterovi Jacksonovi. I přesto, že Jacksonovým původním plánem je, aby všechny role ztvárnili britští herci, Elijahova kazeta ho okamžitě zaujme a rozhodne se jej obsadit. Režisér se později vyjádří slovy, že na celém světě nezná herce, který by se na postavu Froda hodil víc.

Elijah Wood se mimo natáčení filmů věnoval také studiu zpěvu. Mezi jeho koníčky patří zpěv, jízda na kolečkových bruslích, plavání, čtení a také vaření.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Emilia Clarke: Těžké začátky, operace, a zákulisí Hry o trůny

Leonardo Dicaprio byl jako malý za outsidera