in ,

Emma Watson: Z malé čarodějky Femme Fatale

 

  1. Víte, že chtěla z natáčení Harryho Pottera odstoupit?
  2. Že její první láskou byl herecký kolega z této čarodějnické ságy?
  3. A myslíte, že je původem z Velké Británie?

Tento příběh se začíná psát 15. dubna roku 1990 v Paříži. Dvěma právníkům, manželům Watsonovým, se narodí dcera, kterou pojmenují Emma Charlotte Duerre Watson. Ve věku pěti let se její rodiče rozvádí a Emma odjíždí se svou matkou a bratrem Alexem do Oxfordu. Zde se také poprvé projevuje její zájem o herectví. Začíná vystupovat v řadě divadelních představení, školních hrách, a v sedmi letech se dostaví její první ocenění, když vyhrává recitační soutěž.

Emma Watson získává roli Hermiony

Anglické školy objíždí castingové agentury a hledají vhodné představitele do dětských rolí nového filmu Harry Potter. Emma jde na konkurz náhodou, kvůli svým kamarádům. Následně se dozvídá, že společně s Rupertem Grintem casting vyhráli. Získává tak svou první filmovou roli.

Když se v 17ti letech dozvídá, kolik peněz dosud vydělala, je velmi překvapená.

Spisovatelka Rowlingová je Emmou v roli Hermiony od začátku nadšená. Film se okamžitě stává kasovním trhákem a ze tří hlavních postav je zdůrazňován především herecký projev Emmy. Za roli Hermiony Grangerové je následně nominována na pět cen, z nichž skutečně vyhrává ocenění pro hlavní ženskou roli v kategorii mladých umělců. Celkově za filmy o Harry Potterovi inkasuje v přepočtu zhruba 900 milionů korun.

Další filmové role na sebe nenechají čekat

Později si jí všimnou i další tvůrci a tak natáčí například filmy Noe, Apokalypsa v Hollywoodu – kde je chválena za svůj komediální talent, nebo film Charlieho malá tajemství, za který získává cenu People’s Choice Awards.

Jako nezletilé holce musí veškeré její finance spravovat rodiče. Emma od nich během puberty dostává kapesné 75 liber týdně.

S rostoucím věkem se o Emmu začínají zajímat také různé módní a kosmetické značky. Stává se tváří nové kampaně značky Burberry. Objevuje se na módní přehlídce 2010 Jaro/Léto po boku svého bratra Alexe, který se živí jako model. V roce 2011 začne spolupráce s firmou Lancôme. Ta trvá až do konce roku 2013, kdy je Emma nahrazena herečkou Lily Collins.

I přes množství práce si Emma nachází čas i na studium. Od roku 2009 do roku 2014 studuje anglickou literaturu na prestižní soukromé škole Brown. Mimo to se věnuje oblíbeným aktivitám jako je třeba pozemní hokej a házená. Zajímá se i o umění, především malířství. Také ráda cestuje.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

Příběh Cristiana Ronalda: Miliardář z chatrče?

Život Jennifer Aniston: Co jí vadilo v seriálu Přátelé?