zdroj: koláž Storiomag.cz
in ,

Život Jennifer Aniston: Co jí vadilo v seriálu Přátelé?

  1. Co o ní prohlašuje Matthew Perry?
  2. Jaká zápletka v seriálu Přátelé jí byla proti srsti?
  3. A za jakou roli získala anticenu Zlatá malina?

Je jedenáctého února roku 1969 a ve čtvrti Sherman Oaks v Los Angelos v Kalifornii se narodí budoucí hollywoodská hvězda. Jejími rodiči jsou herec řeckého původu John Aniston, dřive Yannis Anitios Anastasakis a americká herečka – modelka Nancy Dow. Za kmotra jí jde jeden z otcových nejlepších přátel: Telly Savalas, známý díky své legendární roli detektiva Kojaka.

Jennifer Aniston začínala na školních představeních

Jako dítě tráví Jennifer rok života v Řecku, odtud se následně, kvůli otcově práci v seriálu Dny našeho života, stěhují do Pensylvánie a do New Yorku. Když je malé Aniston devět let, její rodiče se rozvádějí. Kvůli otcově životní roli Victora Kiriakise ve Dnech našeho života, ji dále vychovává převážně matka, se kterou má ale v dospělosti velmi komplikovaný vztah. Napětí mezi nimi vyvrcholí, když o ní matka napíše knihu Od matky a dcery k přátelům.

Někdy v té době také Jennifer začíná v New Yorku navštěvovat waldorfskou školu Rudolf Steiner School, kde se účastní prvních divadelních her. Kromě hereckého talentu ale objevuje také ten výtvarný. Je dokonce tak dobrá, že je jeden z jejích obrazů vystaven v newyorském Metropolitním museu, kam se dostane jen málokterý malíř. Tímto Aniston definitivně propadá umění a následně nastupuje na High School of Performing Arts. Tam v roce 1988 maturuje a dveře k divadelním jevištím má otevřené.

Hraním v divadlech si nevydělává dost na to aby se uživila. Proto současně pracuje jako servírka, poslíček na kole a recepční.

Následující roky účinkuje v mnoha nebroadwayských hrách jako je například For Dear Life. V roce 1990 pak přichází její první televizní angažmá, kterým je hlavní role v seriálu Molloy. Nejedná se ovšem o nic převratného, přestože vystupuje ve všech sedmi epizodách. Krátce na to následují ještě další nepříliš významné seriály jako Ferris Bueller, Muddling Through a komediální série The Edge. Nic však nesklízí významný úspěch. Ve stejný čas začíná chodit s hercem Danielem McDonaldem, se kterým jí vztah vydrží následující čtyři roky.

Roli Rachel v seriálu Přátelé původně neměla hrát

Jennifer začíná přemýšlet o ukončení doposud nepříliš úspěšné kariéry. Od toho ji naštěstí odradí tehdejší ředitel televize NBC, který ji nejen povzbudí, ale také dostane na casting k připravovanému seriálu Přátelé. Ač je Aniston původně zvažována pro roli pořádkumilovné kuchařky Monicy Geller, nakonec ji předběhne budoucí kolegyně Courtney Cox a Jennifer získává roli Rachel Green.

Přijetí seriálu je ze strany diváků na začátku velmi vlažné a nic tedy nenasvědčuje tomu, že by mělo natáčení herečce změnit život. Opak je však pravdou a už po několika epizodách je jasné, že ztvárnění Rachel bude její osudovou rolí. Během vysílání první série se Přátelé stávají oblíbení po celém světě a na předních diváckých příčkách se drží dlouhých deset let, během kterých se postupně odvysílá 236 epizod. V průběhu první série nosí Jennifer typický účes, který se zanedlouho stane velice populárním a dokonce mezi kadeřnicemi získává název Rachel. O mnoho let později se sama herečka nechala slyšet, že ho ve skutečnosti nenáviděla, musela kvůli vlasům totiž každý den vstávat o hodinu dříve.

V roce 1995 se potom Jennifer zasnoubí s hercem Tatem Donovanem. Po roce však zásnuby ruší.

Zatímco seriál Přátelé běží na obrazovkách většiny Američanů, Jennifer dostává spoustu nabídek na různé další role. Konečně se jí plní sen, proto nezahálí a volné chvíle věnuje natáčení filmů. V roce 1996 je to Sen pro nespavce a Ona, jedině ona. Rok na to následuje film Perfektní záskok spolu s podivínským snímkem Tenká růžová čára. Brzy na to pokračuje hraním ve filmech Maléry pana Šikuly a Hodná holka. Všechny tyto snímky jsou vesměs dobře přijaty a popularita Jennifer Aniston stoupá. V roce 2000, kdy jsou Přátelé takřka na vrcholu, se Jennifer vdává za Brada Pitta. Úsměvné je, že i její role Rachel v Přátelích je jeho velkou fanynkou. Pitt má stejně jako spousta velkých hereckých celebrit té doby, v seriálu malou roli. Zahraje si přítele Rosse Gellera ze střední školy, který ze srdce nenávidí Rachel. Jennifer s Bradem se stanou nejen manžely, ale i pracovními partnery. Založí totiž produkční společnost Plan B, která produkuje film Karlík a továrna na čokoládu.

Jennifer Aniston drží světový rekord

Píše se rok 2003 a Aniston získává Zlatý Globus pro nejlepší ženskou herečku v komedii za seriál Přátelé. Natáčení seriálu se však pomalu blíží ke konci. Jennifer prožila v seriálu kus života a protože se z jejích hereckých kolegů stali opravdoví přátelé, jedna linie příběhu se jí vůbec nelíbí. Nechce hrát milostný románek s Mattem LeBlancem, který ztvárnil postavu Joeyho. Jennifer dokonce přesvědčuje scénáristy, aby tuto linku vyškrtli, to se však nestane.

V deváté a desáté sérii Přátel už herci dostávají jeden milion amerických dolarů za epizodu.

Jennifer Aniston i s kolegyněmi Courtney Cox a Lisou Kudrow zapisují do Guinnessovy knihy rekordů, jako nejlépe placené televizní herečky. Zajímavostí také je, že už od počátku vysílání v roce 1994 platila mezi všemi šesti protagonisty ústní dohoda, že budou o peníze vždy žádat společně. Tuto dohodu herci dodrží až do roku 2004, kdy seriál končí odvysíláním osmnácté epizody desáté řady, kterou sleduje rekordní počet diváků a to padesát dva milionů.

Všech šest protagonistů nadále zůstává skutečnými přáteli, často o sobě mluví v rozhovorech a nepřestávají se vídat. A jak to tak mezi celebritami bývá, čas od času na sebe navzájem něco prozradí. Matthew Perry prý o Jennifer tvrdí, že je tím vůbec nejhorším řidičem, jakého za celý svůj život poznal. Dokonce radí lidem, aby zůstali doma ve dny, kdy Aniston usedá za volant.

Kariéra Jennifer po skončení seriálu Přátelé

Na rozdíl od svých hereckých kolegů ze seriálu Přátelé má Jennifer štěstí i na filmové role. Ty po skončení seriálu přicházejí jedna za druhou. Jedním z jejích úspěšných snímků je film Božský Bruce, kde si zahraje po boku Jima Carreyho.

Roku 2005 je kariéra Jennifer stále na vzestupu, ale v osobním životě přichází šok. Herečka zjišťuje, že ji manžel Brad Pitt podvádí s kolegyní Angelinou Jolie. Následuje rozvod. Celá kauza je o to nepříjemnější, že Jennifer velmi intenzivně pronásleduje tisk.

Rok na to je už ale o poznání veselejší. Aniston dostává roli v komedii Marley a já, ze které se stává celosvětový trhák.

V roce 2009 pokračuje romantickým dramatem Až tak moc tě nežere, ve kterém účinkuje vedle hvězd jako jsou Scarlett Johansson, Ben Affleck, Bradley Cooper a Drew Barrymore. Rok na to přichází do kin film Ex manželka za odměnu.

Zlatá malina i hvězda na chodníku slávy pro Jennifer

V roce 2011 potom obsadí spolu s Adamem Sandlerem jednu z hlavních rolí ve filmu Zkus mě rozesmát, který se dočká vcelku dobrého diváckého přijetí i přes to, že nasbírá rekordní počet Zlatých malin. Jedna se nevyhne ani Jennifer.

V tom samém roce se seznamuje s hercem Justinem Therouxem během natáčení společného filmu a roku 2015 si ho bere za muže. Ovšem ani tohle manželství nemá šťastný konec. Oba herci se o 3 roky později rozvádí. Následuje další významná role v komedii Millerovi na tripu, která celosvětově vydělá 270 milionu dolarů, což z filmu činí jednu z nejúspěšnějších komedií vůbec.

Hollywood už Jennifer nepovažuje jen za seriálovou herečku, ale celebritu první kategorie. A tak je odhalena její hvězda na chodníku slávy.

Dvakrát nejkrásnější ženou roku

Již přes dvacet je navíc lidmi vnímána jako ideál krásy. Časopis People ji dokonce vyhlásil nejkrásnější ženou světa za rok 2004 a 2016. V říjnu tohoto roku na sebe upozornila ale i trošku jinak. Několik hodin kvůli ní selhával Instagram. Založila si totiž účet a jako první sdílela selfie sebe a svých pěti hereckých kolegů z Přátel, čímž na svůj profil přitáhla ohromné množství lidí.

A jak se vyjádřila k případnému pokračování Přátel? Prý by se mu nebránila a dokonce v jednom rozhovoru v pořadu Ellen show naznačila, že se možná něco chystá…

Inspiroval Tě tento článek?

Emma Watson: Z malé čarodějky Femme Fatale

Jaromír Jágr: Jak si kluk z vesnice splnil americký sen