zdroj: Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
in

Proměna Jennifer Lawrence: Ze zakřiknuté dívky nejžádanější ženou světa

  1. Je opravdu nejžádanější ženou na světě?
  2. Má režisérské ambice?
  3. A měla hrát ve Stmívání?

Celým jménem Jennifer Shrader Lawrence se narodila dne 15. srpna roku 1990 v Louisville v Kentucky. Má dva starší bratry Bena a Blaina. Její rodiče jsou Gary a Karen Lawrencovi.

V dětství trpěla sociální fobií

Na škole je Jennifer velmi aktivní a ráda se věnuje Softballu, lednímu hokeji, místnímu divadlu a později také pozici roztleskávačky. O svém povolání už má také celkem jasno. Ráda by jednou byla doktorkou. Při studiu na střední se u ní začíná projevovat mírná sociální fobie a Jennifer má zakázáno hrát si s ostatními dětmi. Navštěvuje proto psychiatra, jenže ten si se 14letou dívkou neví rady. Stejně tak jsou bezradní i rodiče. Vše se ale nakonec vyřeší zajímavým způsobem…

Během letních prázdnin v New Yorku přichází její největší životní zlom. Celou rodinu, včetně mladé Lawrence, zastaví neznámý muž, údajně z filmové agentury. Chce si pořídit její fotku a od matky vzít telefonní kontakt. Matka svolí, avšak nic od toho neočekává. Druhý den ale muž matce zavolá a zve Jennifer na kamerové zkoušky. Věci pak naberou rychlý spád. Jennifer zůstává v New Yorku po zbytek léta a hraje v reklamách pro MTV. Pokud má ale prorazit, musí se odstěhovat do Los Angeles. Rodiče jí v kariéře nechtějí bránit, ale stanoví podmínku, že nejprve musí dokončit střední školu. Jennifer to zvládne o dva roky dříve než její spolužáci a tak už jí nic nepřekáží v cestě do Mekky filmu. Pro celou rodinu ale není přesun do LA finančně jednoduchý. Otec Gary se živí jako dělník a matka Karen zase jako manažerka dětského tábora. Rodiče si nakonec kvůli své dceři na svá bedra naloží dvě hypotéky.

Jennifer dokončila střední školu o dva roky dříve než její spolužáci.

A sociální fobie? Ta je pryč. Prý jí pomohlo herectví. V 17letech přichází první větší role v seriálu The Bill Engvall show, se kterou jde ruku v ruce i první ocenění a to Young Artist Award, nznámá také jako dětský Oscar.

Jennifer Lawrence málem odmítla svou životní roli

Mezi 20. a 22. rokem jejího života pak natočí filmy Do morku kostí, Pan Bobr, X-Men: První třída a nebo film Terapie Láskou, za který získá Oscara pro nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Film, který ale herečku proslaví nejvíce, sama Jennifer málem odmítne. Ve 22 letech totiž dostává nabídku na Hunger games. I přes to, že za film může inkasovat 1 milion dolarů, dává si kvůli obavám o svou kariéru tři dny na rozmyšlenou. Nabídku nakonec přijme, film z ní udělá hvězdu a když poté dostane smlouvu na druhý a třetí díl, okamžitě kontrakt podepisuje a zakládá si tím na pohádkový honorář. Ten za všechny další díly činí 25 milionů dolarů.

Mezi 1. a 2. dílem Hunger games ještě obdrží Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Špinavý trik. Za druhý díl Hunger games: vražedná pomsta, Lawrence dostává cenu MTV Movie Award za nejlepší ženský herecký výkon.

Mimo filmová plátna je od roku 2012 tváří módní značky Dior. K filmu Hunger games: síla vzdoru, nazpívala také píseň, která bodovala v hitparádách Británie, USA i Austrálie. Singl byl rovněž nejstahovanějším na iTunes. Jinak se ale zpěvu vyhýbá, protože zpívání před lidmi nenávidí. Jennifer odmalička ráda jezdí na koni a když právě netočí filmy, s koňmi tráví mnoho času. Jejími partnery byli herec a model Nicholas Hoult, filmový producent Gabe Polsky a zpěvák skupiny Coldplay Chris Martin.

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Kristen Stewart: Příběh hvězdy Stmívání

Ashton Kutcher: Model, herec, ale také produktový inženýr