in ,

Johnny Depp: Opulentní život charismatického herce

  1. Víte, že má záznam v Guinessově knize rekordů?
  2. Kdy přestal s drogami?
  3. A za co nejraději utrácí peníze?

Divoké mládí Johnnyho Deppa

Tento sympatický herec se narodil 9. června 1963 v Kentucky, konkrétně v městečku Owensboro. Jeho otec byl inženýrem a matka ženou v domácnosti, která si občas přivydělávala jako číšnice. Protože otec hodně cestoval za prací, musela se celá rodina často stěhovat. Sám si prý nevzpomene, kde všude s rodiči bydlel.

Ve dvanácti letech dostal od matky svou první kytaru a začal se věnovat hudbě. Když mu bylo 15 let, přestěhoval se společně s rodiči na Floridu. Zde se rodiče rozvedli a mladý Johnny tehdy začal brát drogy a krást.

Jeho psychický stav byl velmi špatný a začal se i sebepoškozovat.

Hra na kytaru se stala jeho vášní. Proto v 16 letech kvůli hraní dokonce opustil střední školu a založil s kamarády kapelu The Kids. Byli poměrně úspěšnou lokální kapelou. Zanedlouho se vydali do Los Angeles, kde chtěli zapracovat na nové nahrávce. Zde se však nedočkali velkého úspěchu a nakonec se rozpadli. Nicméně díky této zkušenosti je Johnny výborným kytaristou a do dnes příležitostně hostuje v různých kapelách.

Během působení v kapele se seznámil se svou první ženou, filmovou maskérkou Lori Allisonovou. Ve dvaceti letech se s ní oženil, avšak za dva roky se rozvedli.

Z hudební scény na stříbrná plátna

Během jejich vztahu Lori seznámila Johnnyho Deppa s Nicolasem Cagem. Ten vzal Johnnyho na schůzku se svým agentem, kterému se velmi zalíbil. Díky Nicolasi Cageovi se tak Johnny Depp stal hercem. První roli ztvárnil ve filmu Noční můra v Elm Street. Zajímavé na tom je, že Johnnyho údajně vybrala dcera režiséra, když se jí ptal, jaký z herců se jí líbí nejvíce.

Brzy následovala role detektiva Toma Hansona v seriálu 21 Jump Street. I když Johnny tuto roli původně nechtěl, odvedl vynikající práci a nabídky na další filmy se mu začaly hrnout.
Tou dobou do jeho života vstoupil režisér a dnes již Deppův dobrý přítel Tim Burton. Ten Deppovi nabídl roli Střihorukého Edwarda, kterou okamžitě přijal. Johnny byl jako vždycky skvělý a film tak později získal dokonce nominaci na Zlatý glóbus.

Další filmy, další lásky

Během natáčení Střihorukého Edwarda se seznámil s herečkou jménem Winona Ryder. Později se vzali a Johnny byl tak zamilovaný, že si na ruku nechal vytetovat nápis Winona forever. O tři roky později ale přišel rozvod a Johnny si nechal tetování předělat.

Následují dva další povedené filmy, za které získal taktéž nominace na Zlatý glóbus. Jednalo se konkrétně o filmy Ed Wood a Benny & Joon. V tu dobu je už Johnny Depp slavným a oblíbeným hercem. Peníze se jen hrnuly a Depp se opět vrátil ke drogám. Rozhodnutí přestat s drogami padlo v roce 1994, když se před jeho klubem předávkoval heroinem Deppův dlouholetý kamarád River Phoenix. Klub nakonec o pár let později prodal.

Před klubem Johnnyho Deppa se předávkoval jeho dlouholetý kamarád.

V roce 1997 potkal svou zatím největší lásku, která nakonec vydržela až do roku 2012. Tou pravou byla tentokrát francouzská herečka Vanessa Paradis.

Roku 1999 se mu narodila dcera Lily-Rose. Také mu byla přidána na Hollywoodský chodník slávy jeho vlastní hvězda. O tři roky později se narodil syn John. Své děti se snaží před zbytečnou publicitou chránit, proto se jejich fotografie na internetu neukazují často. Depp má kvůli tomu na kontě několik žalob za napadení, protože jak sám řekl, pokud načape paparazzi jak fotí jeho děti, budou toho litovat.

Se svou manželkou se usadili na venkově ve Francii. Johnny kvůli manželce a dětem upustil od svého bouřlivého chování a stal se z něj vzorný otec. Díky tomu také v následujících letech natáčel spíše veselé filmy a bral pohádkové role, údajně aby se jeho děti měly na co koukat.

Zrození filmové ikony

V roce 2003 získává Johnny Depp svou zřejmě nejslavnější roli: pirátského kapitána Jacka Sparrowa ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Piráti byli vysokorozpočtovým filmem a vůbec poprvé se Johnny dostal do mainstreamového filmu. Jeho výkon byl opět skvělý a zejména díky Deppovi se piráti stali obrovským hitem. Takřka ihned se začalo chystat pokračování. Za roli Jacka Sparrowa získal nominaci na Oscara, ceny britské filmové akademie a Screen Actor’s Guild. Byl také vyhlášen nejpřitažlivějším mužem světa v anketě časopisu People.

Po tolika nominacích byl Johnny na vrcholu slávy a nabídky na prestižní role se jen kupily. Zahrál si tak ve spoustě velkých filmů. Daboval také postavu Viktora v animovaném hororovém příběhu Mrtvá nevěsta od Tima Burtona. Hned o rok později nabídl režisér Burton Deppovi roli Willyho Wonky ve filmu Karlík a továrna na čokoládu. Johnny Depp tak měl na kontě další úspěšný trhák, který vydělal spoustu peněz. V tom samém čase natáčel druhý díl Pirátů z Karibiku, který taktéž sklidil velký úspěch.

Depp se díky mnoha nominacím stal nejoblíbenějším hercem desetiletí.

S Timem Burtonem natočili celkem šest filmů. Jedním z nich je například Alenka v říši divů, ve kterém si zahrál roli Kloboučníka. Svůj zlatý glóbus získal za film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street v roce 2007.

V roce 2010 měl na kontě již několik cen People’s Choice Awards. I když pro tentokrát zvítězila Twilight sága Nový měsíc, největší potlesk získal právě Johnny Depp. Ten se díky mnoha nominacím na tuto cenu stal nejoblíbenějším hercem desetiletí.

V jeho životě se objevují další ženy

Roku 2011 si zahrál s Angelinou Jolie ve filmu Turista a zároveň začal pracovat na pokračování Pirátech z Karibiku. Jednalo se už o čtvrtý díl a Johnny si zde zahrál s herečkou Penelope Cruz. Nadále pracoval na filmu Rango, u kterého se sám ujal produkce.

V tom samém roce stihl natočit také film Rumový deník, kde potkal svoji následující manželku Amber Heard. V roce 2012 se tak po dlouholetém vztahu rozchází s Vanessou. Hned o rok později oznámil zasnoubení s Amber a v roce 2015 se vzali. Manželství však vydrželo jen 15 měsíců. Po vzájemné dohodě se rozvádí. Amber Heard k rozvodu přidala také obvinění, že ji Johnny Depp zbil. To ale po finančním vyrovnání stáhla. V roce 2017 prahnul Depp po mladičké herečce Lucy Boynton, se kterou natočil film Vražda v Orient expresu. Při natáčení si údajně padli do oka a jejich vztah je více než přátelský. Happyend se však nekoná, Lucy totiž našla zalíbení v jiném herci, jímž je Rami Malek. V následujících letech se po jeho boku objevují další ženy, většinou však na kratší dobu.

V roce 2016 natáčel pokračování Alenky v říši divů s podtitulem Za zrcadlem. Nadále si zahrál ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Objevil se také v novém díle Pirátů z Karibiku, ve kterých Depp opět ztvárnil legendárního kapitána Jacka Sparrowa.

Bohatství Johnnyho Deppa

Jeho majetek má hodnotu asi 400 milionu dolarů, tedy okolo 10 miliard korun. V roce 2011 byl dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejlépe placený herec. Ten rok si vydělal víc než 75 milionů dolarů.

Vlastní spoustu nemovitostí téměř po celém světě. Přibližně 1,8 miliardy korun utratil za 14 luxusních domů, mezi nimiž je i zámek ve Francii. V jeho portfoliu naleznete také luxusní penthouse v Los Angeles nebo produkční společnost, ve které je veden jako výkonný ředitel.

Pořídil si vlastní jachtu a více jak 45 luxusních aut.

Johnny Depp si dopřává opravdu kvalitní vína za nemalé částky. Utratil zhruba 75 milionů korun za velkolepý pohřeb spisovatele Huntera Thompsona. Během něho nechal vystřelit ze speciálně postaveného děla popel zesnulého.

Z vášně pro hudbu sbírá vzácné kytary a jiné rekvizity, které skladuje téměř ve všech svých domech. Vlastní také spoustu obrazů od svých oblíbenců Andyho Warhola a Gustava Klimta.

Johnny Depp však musí řešit i finanční problémy. Kromě toho že mu znatelně dochází peníze, které údajně rozhazuje za alkohol, drahé umění i luxusní domy, řeší právní spor s firmou, která měla jeho finance na starosti. Johnny Depp tvrdí, že jej firma připravila o spoustu peněz, když například pozdě odevzdávala daně a Johnny tak musel platit nemalé penále. Společnost na druhou stranu tvrdí, že Deppa dlouhodobě upozorňovala na jeho finanční situaci, avšak on utrácel stále dál.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

CONOR MCGREGOR: 10 věcí, které nevíte o hvězdě MMA

Josh Hutcherson začal už jako dítě, prosadil se ale až v Hunger Games