in

Josh Hutcherson začal už jako dítě, prosadil se ale až v Hunger Games

  1. Věděli jste, že už odmalička chtěl být hercem?
  2. Proč nechodil do školy a doma ho učila jeho matka?
  3. A jaké dopravní prostředky miluje?

Už jako malý chtěl být hercem

Celým jménem Joshua Ryan Hutcherson se narodil v Union v Kentucky 12. října 1992. Jeho matka Michelle byla zaměstnankyní aerolinky Delta. Nyní však pomáhá Joshovi s jeho slibnou kariérou. Otec Chris je analytik EPA, což je agentura pro ochranu životního prostředí. Má mladšího bratra Connora, který je považován za génia. Do 9 let navštěvoval New Haven Elementary School v Union, poté byl vyučován doma. Později nastoupil na Ryle High School, kde studoval pouhý jeden semestr.

Hercem se chce stát již od čtyř let a rodiče jeho sen podporují. V devíti ho posílají na kamerové zkoušky, kde se jeví jako přirozený talent. Z New Yorku za ním přiletí herecký kouč Bob Luke. Nabídne rodičům, že vezme Joshe s sebou do Hollywoodu a pomůže mu nastartovat kariéru. Rodiče nabídku přijímají a Josh se začne objevovat v televizních seriálech, absolvuje svoje první televizní interview v TV Show ER (Pohotovost), a dokonce se v roce 2004 dostane do filmů jako Můj svět nebo Polární expres.

Další animovaná pohádka, které propůjčí svůj hlas je úspěšný japonský Zámek v oblacích a také dostává menší roli v rodinné komedii Zelená je tráva. V roce 2005 pak konečně přichází jeho první hlavní role v průměrném filmu Malý Manhattan. Mimo jiné si zahraje třeba syna Robina Williamse v komedii Rodinná dovolená a jiná neštěstí. Jeho největší úspěch ale přichází s Hunger Games, kde ztvárňuje postavu Peeta Mellarka. Tento úspěšný sci-fi dobrodružný thriller má i pokračování a z Joshe Hutchersona se stává jeden z nejžádanějších herců jeho generace.

Nevěnuje se pouze filmům

Kromě filmu se věnuje i dalším aktivitám. Je stoupencem neziskové organizace Straight But Not Narrow, která se snaží bořit předsudky vůči homosexuálům a pomáhat mladým lidem, kteří žijí v  diskriminující společnosti.

Josh má adoptovaného pittbula jménem Driver a jeho vášní jsou motocykly. Za svou filmovou kariéru chodil s několika známými herečkami, nejpikantnější a nejdiskutovanější byl ale určitě vztah s Vanessou Hudgens v roce 2011.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

Johnny Depp: Opulentní život charismatického herce

Příběh Karla Gotta: Z hudební výchovy měl trojky