Zdroj: Photo by Sgt. Michael Connors, Public domain, via Wikimedia Commons
in

Kristen Stewart: Příběh hvězdy Stmívání

  1. Proč se rozhodla jít na konkurz na roli Belly do filmu Stmívaní?
  2. Čím by jednou chtěla být?
  3. A z čeho má strach?

Je listopad, rok 2008 a do kin vstupuje film Stmívání. V hlavní roli se objevuje teprve osmnáctiletá dívka jménem Kristen Stewart. Film se stane celosvětovým hitem a z poměrně neznámé herečky se stává celosvětová hvězda. Co ale jejímu úspěchu předcházelo? Pojďme na úplný začátek.

Kristen Jaymes Stewart se narodila 8. Dubna roku 1990 v Los Angeles. Jejím otcem je divadelní ředitel a televizní producent John Stewart a matka Jules Mann-Stewart kontroluje scénáře. Má staršího bratra Camerona Stewarta a dva adoptované bratry Taylora a Dana.

Kristen Stewart začínala na Disney Channel

Několik let chodí do školy jako každé jiné dítě, pak ale začne kvůli herectví studovat korespondenčně. V osmi letech ji filmový agent objeví ve školní vánoční hře a obsadí Kristen do role filmu Třináctý rok na Disney channel. Poté se objevuje ještě ve filmu Životní jistoty. První hollywoodský snímek, kde dostává hlavní roli, přichází v jejích jedenácti letech, když ji do svého filmu Úkryt obsadí David Fincher. Ztvární zde dceru Jodie Foster. Film má pozitivní recenze a herecký výkon Kristen je označen za dobrý.

Přestože je už Kristen v Americe celkem populární, opravdová mezinárodní sláva přichází právě s Twillight ságou. Zde ztvární hlavní postavu Belly, která se zamiluje do upíra Edwarda. Po Twillight natáčí další úspěšný film Sněhurka a lovec, kde se po jejím boku objeví i Liam Hemsworth. Za svoji kariéru obdržela ceny César pro nejlepší herečku ve vedlejší roli, MTV movie award za nejlepší ženský herecký výkon, filmovou cenu Britské akademie, a několik cen People´s choice award a Teen choice award.

Její opravdová sláva přichází až s Twillight ságou.

Vztah mezi postavami Belly a Edwarda ve Stmívání pak možná položí základ k jejich skutečnému partnerství. Robert Pattinson a Kristen spolu dlouho tvoří pár, ale po nevěře Kristen se spolu rozchází. Herečka brzy oznamuje, že je bisexuálkou a potvrzuje svůj vztah s bývalou kolegyní a kamarádkou Alicia Cargilou, která nyní pracuje jako producentka vizuálních efektů. V tomto bouřlivém období se také dozvídá smutnou zprávu. Její rodiče se po sedmadvaceti letech manželství rozvádí.

Kristen kromě herectví studovala i vysokou školu literatury a nebo se věnovala focení a reklamám. V prosinci 2013 byla například tváří značky Chanel. V roce 2014 vydala Balenciaga nový parfém Rosabotanica a Kristen se stala jeho tváří.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

Freddie Mercury: Jak kluk ze Zanzibaru dobyl svět hudby

Proměna Jennifer Lawrence: Ze zakřiknuté dívky nejžádanější ženou světa