in , ,

Miley Cyrus: Ze slušné holčičky kontroverzní ikonou

  1. Koho nejvíce obdivuje?
  2. Proč byla v Bílém domě?
  3. A čím si poprvé vydělala peníze?

Destiny Hope Cyrus, to je skutečné jméno hvězdy Miley Cyrus, která se narodila 23. listopadu 1992 v Nashville v Tennessee. Miley vzniklo z přezdívky Smiley, kterou jí lidé dali, protože se jako malá pořád usmívala. Má pět sourozenců a dětství trávila na farmě v Nashvilu. Její starší bratr Trace je zpěvák kapely Metro Station.

Už jako dítě chtěla být herečkou

Pro herectví se Miley rozhodne v devíti letech. Stane se tak v Torontu, kde také chvíli Cyrusovi žijí. Miley bere hodiny herectví v Armstrong Acting Studiu a její první práce přijde díky otci Billymu Ray Cyrusovi, který se živí jako herec, skladatel a zpěvák. Je to malá role v TV sérií zvané DOC. V roce 2003 se objeví ve filmu Velká ryba od režiséra Tima Burtona, kde je v titulcích mimochodem uvedena ještě pod svým rodným jménem. Ve dvanácti letech jde Miley na konkurz seriálu o tajné popové hvězdě, který nese název Hannah Montana. Získává hlavní roli a to i přes to, že se tvůrcům zdála příliš mladá. Do role otce Hannah tvůrci obsadí jejího pravého tátu, jelikož ho Miley přivedla na casting s sebou.

Hannah Montana se v USA stává velkým hitem. Na jednu epizodu průměrně kouká 4 miliony lidí a není překvapením, že se Miley stává velmi populární mezi dětmi a teenagery. To jí umožňuje započít i hudební kariéru.

Miley Cyrus si během prvních 16. let života stihla vydělat přes jednu miliardu dolarů.

Jejím debutovým albem je deska s názvem Hannah Montana. Prodá se téměř dva miliony kopií a jde o osmé nejprodávanější album roku 2008. Od této chvíle se Miley více zaměřuje na hudbu, přestože je stále úspěšnou herečkou. V roce 2009 natočí na motivy seriálu film Hannah Montana, který vydělá 150 milionů dolarů. Po několika dalších méně známých rolích pak v roce 2011 oznámí dočasný konec herecké kariéry a vrhá se po hlavě na tu pěveckou.

Ze slavné herečky úspěšnou hudební rebelkou

Miley Cyrus je se svou image příjemné a slušné mladé dámy ikonou teenagerů a jako Hannah Montana ji uvidíte na penálech, nebo taškách do školy. Po dvacátých narozeninách se ale jako mávnutím kouzelného proutku změní k nepoznání a jako vzor pro své ratolesti by ji chtěl málokdo. Z nevinné brunetky na peroxidovou punkerku údajně přešla kvůli vymanění se právě z postavy Hanny Montany.

V tom samém roce se zasnoubí s hercem Liamem Hemsworthem, ke svatbě už ale nedojde a pár se po několika jejích skandálních vystoupeních rozpadá.

V posledních letech však od kontroverzní image a pobuřujícímu vystupováni upustila.

Jako herečka byla 2x nominována na anticenu zlatá malina, za nejhorší herecký výkon.

Ucházela se také o zlatý glóbus za píseň k filmu Bolt: pes pro každý případ. Ve volném čase je jejím nejoblíbenějším koníčkem nakupování a jízda na kole.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Selena Gomez: V zábavním průmyslu se pohybuje odmalička

Lionel Messi: Jak mu pomeranč změnil život?