Zdroj: Paul Bird, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
in ,

Příběh Ruperta Grinta – Jak ho ovlivnil Harry Potter?

  1. Díky čemu vyhrál casting na postavu Rona?
  2. Co má společného s letní olympiádou v Londýně?
  3. V jakých dalších filmech se objevil?

Od malička chtěl být zmrzlinářem

Když v roce 1997 ve Velké Británii vyšel první díl čarodějnické série o Harrym Potterovi, bylo Rupertu Alexandru Lloydovi devět let. Chlapec, kterému pro jeho rusé vlasy ve škole přezdívali „Ginger“ – tedy zrzek – doposud snil o tom, že bude zmrzlinářem. Už tehdy se však u nejstaršího z pěti sourozenců Grintových začal projevovat ukrytý herecký talent. Ve škole navštěvoval dramatický kroužek a jako vůbec první roli ztvárnil rybu v představení Noemova archa.

Když se doslechl o plánovaném castingu pro film Harry Potter a kámen mudrců, okamžitě věděl, že se bude chtít zúčastnit. Příběh o mladém čaroději a jeho kamarádech ho nadchl již ve chvíli, kdy jej poprvé četl. Třebaže neměl před kamerou dosud žádné zkušenosti, postava Rona mu připadala jako stvořená přímo pro něj. A nebyly to jen rudé vlasy, které mu nakonec přinesly štěstí.

Nadaný mladý herec zaujal porotu něčím zcela jiným: vlastním videem, na kterém zachytil sám sebe, jak v kostýmu z bublinkové folie rapuje Ronovy repliky.

Říkal jsem si, že nemám co ztratit, okomentoval později svůj úspěch.

8. srpna 2000 se poprvé setkali tři budoucí protagonisté jednoho z nejočekávanějších filmů historie: Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, který byl z celé trojice ve svých jedenácti letech nejstarší.

Hned první film mu přinesl nebývalou slávu

Film Harry Potter a kámen mudrců byl dokončen o rok později a kritika jej přijala velmi pozitivně. Stal se naprostým kasovním trhákem, když do dnešního dne celosvětově utržil miliardu dolarů. Z mladých dětských herců tak doslova přes noc učinil celebrity. Nečekaná sláva Ruperta poněkud zaskočila.

Když jsem se po natáčení vrátil do třídy, všechny děti vstaly, skandovaly a tleskaly mi.

Druhý díl ságy o mladém čaroději byl očekáván s nemenším nadšením a sklidil obdobný úspěch. Následujících osm let strávil Rupert na place natáčením zbývajících šesti dílů o Harrym Potterovi, z nichž každý byl snad ještě úspěšnější než ten předchozí. V šestnácti letech Rupert skončil se školou a ke studiu se již nevrátil, aby se mohl naplno věnovat právě herectví.

Rubert si zahrál i v dalších snímcích

Od roku 2002, kdy mu bylo čtrnáct let, se průběžně objevoval i v dalších snímcích, například Prďoši, Lekce řízení nebo Cherrybomb. Žádný z nich však ani přes svou popularitu nedosáhl zdaleka takového úspěchu, jako potterovská série. O něco výrazněji jste mohli o Rupertovi opět slyšet, když si zahrál v norském protiválečném filmu Into the White natočeném podle skutečných událostí z roku 1940. Dalším projektem je jedna z hlavních rolí ve filmové adaptaci Macbetha, která pod názvem Enemy of Men vstupuje do kin letos. Později se objevil také v mírně hororovém seriálu od Netlifu s názvem Servant.

V roce 2011 si Rupert vyzkoušel i jinou než filmovou roli, a to roli módního ambasadora. Spolu se svým hereckým kolegou Tomem Feltonem, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Draca Malfoye, se stali tváří kampaně pro značku Band of Outsiders. Krátce na to sklidil velký úspěch, když natočil hudební klip pro píseň Lego House od Eda Sheerana. Video na Youtube do dnešního dne nasbíralo již kolem 300 milionů zhlédnutí.

V roce 2012 Rupert podpořil britskou kampaň Make Mine Milk, která propagovala denní pití mléka. Jeho tvář tehdy byla vidět na autobusech a billboardech po celé Velké Británii. Stal se také tváří kampaně Visit Britain propagující turistiku ve Spojeném království.

V tomtéž roce se Rupertovi dostalo obrovské pocty, když měl jako jeden z mála vyvolených možnost proběhnout se s olympijskou pochodní na její cestě k londýnskému olympijskému stadionu.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Michael Jackson: TOP 10 Zajímavostí

Ed Sheeran skládá písně i pro Justina Biebera | Zajímavosti