zdroj: Anthony Quintano, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
in ,

Selena Gomez: V zábavním průmyslu se pohybuje odmalička

  1. Jaké byly její začátky?
  2. Víte v jakých filmech si zahrála?
  3. A jakému podnikání se věnuje?

Rodiče z ní chtěli celebritu

Celým jménem Selena Marie Gomez se narodila v Grand Prairie v Texasu 22. července 1992. Její matka Mandy respektive Amanda Cornett, a otec Ricardo Gomez touží po tom mít ze své roztomilé dcery televizní hvězdu. Proto se již ve svých devíti letech Selena ukazuje v televizní show Barney and Friends, která ale skončí bez většího úspěchu po dvou sériích. Rodiče se náhle rozvádí a Selena si musí zvykat na nového tátu Briana Teefeyho.

Jako teenagerka se pak objevuje v menších rolích béčkových filmů a v seriálech jako Spy Kids 3-D: Game Over, Walker Texas Ranger nebo Brain Zapped. V roce 2006 začne spolupracovat s Disney Channel a její popularita stoupá. Ovšem kvalitu pořadů, kde ji tehdy můžeme vidět, posuďte sami. Sladký život Zacka a Codyho má na známé Česko-Slovenské filmové databáze 36 % a Hannah Montana? To je podle hodnotících Čechů a Slováků 193. nejhorší seriál historie s 21 procenty.

Jako teenagerka se objevuje v menších rolích filmů nevalné kvality.

Později si jí ale všimnou i tvůrci mimo Disney, a tak se v roce 2011 objevuje ve svém prvním celovečerním filmu Ramono a Beezus. Následuje snímek Monte Carlo, kde se kvůli natáčení musí naučit hrát pólo a mluvit různými britskými akcenty. Během natáčení dokonce úspěšně složí maturitní zkoušku. Její filmová kariéra nabírá obrátky a další rok propůjčuje svůj hlas hlavní postavě Mavis pro film Hotel Transylvánie. Stejný rok se objeví s filmem Spring Breakers na filmovém festivalu ve Venice po boku Jamesa Franca.

Dnes je zejména úspěšnou zpěvačkou

Selena ale není jen herečkou, stejně úspěšně se věnuje i hudbě. Jejím prvním songem je Everything Is Not What It Seems. V roce 2008 zakládá hudební skupinu Selena Gomez and the Scene. O rok později vydávají album Kiss and Tell. Později se Selena začne věnovat spíše sólové dráze a přichází s hudební tour k desce Star Dance. Díky ní získává oblibu hudebních fanoušků po celém světě. V roce 2013 vyhrává cenu MTV Video Music v kategorii nejlepší popový videoklip za song Come and Get it.

Selena si najde čas i na charitativní činnost. Proto se také v roce 2009 stává nejmladší ambasadorkou UNICEF v historii. Kromě herectví a zpívání je také vášnivou podnikatelkou. Vlastní produkční společnost July Moon Production a založila značku oblečení Dream Out Loud.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

Velký coming out Ellen Page

Miley Cyrus: Ze slušné holčičky kontroverzní ikonou