Zdroj: Maximilian Bühn, CC-BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
in ,

10 nejoblíbenějších Vánočních filmů na světě. Viděli jste všechny?

K Vánocům neodmyslitelně patří i sledování filmů nebo pohádek s cukrovím v ruce. Romantika, humor, kouzelné bytosti, šťastná setkání, to všechno nás během „svátků“ drží u obrazovek. Jaké jsou ale nejoblíbenější vánoční filmy na světě? Sestavili jsme žebříček 10ti snímků s vánoční tématikou, které v posledních letech nejvíce bodovaly u diváků i kritiků.

10.

Vánoční skřítek (2003)

Santův pomocník se vydává ze Severního pólu do civilizace. Jak se popasuje se světem, který nezná? A přesvědčí lidi, že Santa opravdu existuje? To se dozvíte v této oblíbené komedii.

9.

Grinch (2000)

Pohádka o zeleném podivínovi Grinchovi, který žije nad městečkem Kdosice a chce všem obyvatelům Kdovíkům zkazit Vánoce. Povede se mu to?

8.

Santa je úchyl (2003)

Dva zloději v převleku Santy a jeho elfa chtějí využít Vánoce k pořádnému obohacení. Do cesty jim ale vstoupí osmiletý chlapec, aby jim vysvětlil pravý smysl Vánoc.

7.

Prázdniny (2006)

Dvě nešťastné ženy z různých kontinentů si prohodí domácnosti a každá v novém domově najde svou lásku.

6.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Pokračování úspěšného prvního dílu tentokrát přichystá malému Kevinovi bojiště nejen z jednoho domu, ale celého New Yorku. Musí porazit mokré bandity a ještě zachránit Vánoce několika lidem.

5.

Vánoční koleda (2009)

Jim Carrey v animované adaptaci příběhu Charlese Dickense prožije dobrodružství, které mu má pomoci otevřít oči a přestat být zlým člověkem.

4.

Vánoční prázdniny (1989)

Komedie o rodině, která se snaží zachránit Vánoce, které od začátku stíhá jedna katastrofa za druhou.

3.

Láska nebeská (2003)

Romantická klasika, která v televizi na Vánoce nikdy nechybí ani u nás, ukazuje několik lidských příběhů o hledání a nacházení lásky během nejkrásnějšího času v roce.

2.

Sám doma (1990)

Kdo by neznal první film o Kevinovi, který zůstane sám doma a čeká ho obrana domova před párem zlodějů.

1.

Klaus (2019)

Animovaný příběh o pošťákovi, který na zamrzlém strašidelném ostrově plném protivných lidí během Vánoc přinese novou naději.

Inspiroval Tě tento článek?

16 Points
+1 bod -1 bod

Michael Jackson: Výchova otce mu ovlivnila celý život

Kvíz: Jak dobře znáš české pohádky? Doplň názvy.