Zdroj: Marie-Lan Nguyen, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
in ,

ALAN RICKMAN: 10 věcí, které jste nevěděli o představiteli Snapea

1

Se svou přítelkyní Rimou Horton se seznámil už na střední škole. Avšak ke svatbě došlo až po 47 mi letém vztahu.

2

Během natáčení jedné scény ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu vyprankoval Daniela Radcliffa tím, že mu těsně před hereckým výkonem schoval do postele prdící polštářek.

3

Alan Rickman a herec Hugh Grant chodili do stejné školy. A ještě jednu věc mají společnou. Roli ve filmu 4 Svatby a jeden pohřeb, která Granta proslavila, měl původně hrát právě Alan.

4

Než se proslavil jako herec, byl grafickým designérem pro noviny Notting Hill Herald.

5

Rickman odmítl spoustu zajímavých rolí, aby se mohl soustředit na divadlo. To bylo jeho největší vášní.

6

Alanovu nejznámější roli profesora Severuse Snapea měl původně ztvárnit herec Tim Roth.

7

Rickman se narodil s vadou čelisti, kvůli které nemohl správně mluvit. Tréninkem však dospěl k tomu, že to v dospělosti už nešlo poznat. Právě tato okolnost způsobila, že měl tak nezaměnitelný hlas.

8

 Nikdy se prý nekoukal na filmy, ve kterých hrál. Nebyl se svými výkony spokojený a musel by po režisérovi chtít, aby jeho scény vystříhal.

9

Alan Rickman jako jediný z herců filmové série o Harry Potterovi věděl, jak nakonec skončí jeho postava. Spisovatelka J. K. Rowling před ním toto tajemství nedokázala udržet.

10

Kvůli roli ve filmu Opravdově, šíleně, hluboce chodil na lekce houslí. Ve scéně kde však na tento nástroj hraje, používá pouze svou pravou ruku. Levá patří profesionálnímu houslistovi, který stál za Rickmanem a skrze jeho rukáv mačkal struny.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

10 Zajímavostí o Rihanně: Zpěvačka bývala vojenský kadet!

Jizva Charlie Putha? Byl napaden psem! | 10 Zajímavostí