Zdroj: Bridget Laudien, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
in ,

Proč Daniel Radcliffe málem nehrál Harryho Pottera? (10 Zajímavostí)

1

Ačkoliv na to nevypadá, je skvělým rapperem. Jednou zarapoval poměrně složitou píseň v televizní show Jimmyho Fallona a všechny diváky příjemně překvapil. Jeho oblíbený interpret je Eminem.

2

Důvodem, proč ještě nemá žádné tetování, není to, že by se mu kérky nelíbily. Naopak, by si nějakou nechal vytetovat moc rád. Zatím se tomu ale vyhýbá, protože nechce přidělávat práci filmovým maskérům, kteří by mu tetování pro jeho filmové role museli pracně zakrývat.

3

O tom, že získal svojí průlomovou roli ve filmu harry Potter se dozvěděl, když byl zrovna ve vaně. Tehdy 11ti letý Daniel si užíval klidnou koupel, když do místnosti najednou vtrhnul jeho nadšený otec a novinku mu oznámil. Radcliffe prý nemohl uvěřit svým uším a málem to s ním seklo.

4

Jako památku na natáčení Harryho Pottera si nechal dvoje brýle, které ve filmu nosil. Jedny z prvního dílu a druhé z posledního filmu celé série.

5

Daniel nepoužívá sociální sítě, protože si myslí, že by mu ničily život.

6

Jeho nejoblíbenějším dílem z čarodějnické ságy Harry Potter je díl s názvem Fénixův ŕád. Líbí se mu kvůli vztahu, který má ve filmu jeho postava se Siriusem Blackem. Zároveń prozradil, že tento snímek bylo i velmi zábavné natáčet, protože prý byla na place neustále legrace.

7

Trpí nervovou poruchou koordinace pohybu. Naštestí se u něj ale neprojevuje nijak zásadně. Občas má jen problém zavázat si tkaničku, nebo psát rukou. Jsou ale lidé, kterým tato nemoc způsobuje velké těžkosti a Daniel spoustu z nich finančně podporuje, aby měli snažší život.

8

Během natáčení filmů Harry Potter vystřídal 60-70 kouzelnických hůlek.Některé se ztratily, jiné poškodily například tím, že je Radcliffe používal jako paličky na buben.

9

Několik let tajně publikoval poezii  pod pseudonymem Jacob Gershon. Jeho fanoušci ale časem odhalili, že za básněmi stojí představitel slavného čaroděje.

1

Pro film Ztracen v džungli, který je o ztraceném muži v pralese, musel velmi zhubnout. Dosáhl toho tak, že jedl jen jedno kuřecí prso denně. Samozřejmě většinu dne trpěl hlady a tak svou chuť k jídlu zabíjel kávou a cigaretami.

10

Režisér filmu Harry Potter a kámen mudrců vyzkoušel 5000 herců pro roli Harryho, ale žádný se mu nezamlouval. Už byl zoufalý, když spatřil malého radcliffa ve snímku David Copperfield a ihned byl přesvědčený, že to je ten pravý hrdina jeho příběhu. Daniela však málem nikdy osobně nepotkal, protože jeho rodiče odmítali, aby se jejich syn stal filmovou hvězdou tak mladý. Režisé  rovi se nakonec podařilo rodiče přesvědčit a jak to všechno dopadlo, dnes už víme.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

14 Points
+1 bod -1 bod

Jaký příběh vedl k tragickému konci Chestera Benningtona?

Michael Jackson: Výchova otce mu ovlivnila celý život