Zdroj: Sven-Sebastian Sajak (Sven0705), CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
in ,

10 zajímavostí, které nevíte o Green Day

Green Day je čtyřčlenná americká kapela založena roku 1986. Jejími členy jsou Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt, Tré Cool a Jason White. Hrají žánr zvaný Punk rock a alternativní rock. Dosud prodali přes 85 milionů nahrávek a kromě desítek dalších ocenění získali také 5 cen Grammy.

1

Když Green Day poprvé jeli na turné, dopravovali se starou dodávkou z knihkupectví, kterou koupil a opravil Trého tatínek. Lidé se jich kvůli tomu často ptali, jestli prodávají knihy.

2

První song, který Billie nahrál byl Look for Love. Bylo mu tehdy teprve 5 let.

3

Kapela Green Day se původně jmenovala Sweet children. Mike Dirnt a Billie Joe Armstrong jsou nejen dobrými hudebníky, ale také úspěšnými podnikateli. Založili společnost na zpracování kávy, která se jmenuje Oakland Coffee.

4

American Idiot’ bylo natolik úspěšné album, že roku 2010 na jeho základě skupina vytvořila muzikál na Brodwayi.

5

Mike Dirnt prozradil, že je adoptovaný. Mnoho štěstí však neměl ani s adoptivními rodiči, protože ti se rozvedli, když byl ještě malý.

6

V počátcích kapely nosil Billie nosní piercing. Při vystoupeních však natolik bláznil a mával s kytarou tak vysoko, že se mu piercing několikrát zasekl do strun. Proto ho raději přestal nosit.

7

Frontman kapely Billie Joe Armstrong a basák Mike Dirnt chodili spolu na střední školu Pinhole Valley.

8

Když byli v roce 2015 uvedeni do Rocknrollové síně slávy, stali se tak nejmladšími interprety, kteří kdy tohoto ocenění dosáhli. Bylo jim tehdy 43 let.

9

Green day jsou známí tím že na svých koncertech zastaví vystoupení vždy, když je publikum příliš divoké a hrozí že se někdo zraní.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

MARTIN GARRIX: Pravé jméno, Kilimandžáro, a Justin Bieber

JAROMÍR JÁGR: Význam čísla 68, Kasina, a další fakta ze života hokejové legendy