in ,

JAROMÍR JÁGR: Význam čísla 68, Kasina, a další fakta ze života hokejové legendy

1

Jaromír Jágr je známý tím, že trénuje tvrději než většina ostatních hráčů. Už jako devítiletý chlapec prý dělal 2000 dřepů a 100 kliků denně. Dnes například chodí pravidelně bruslit o půlnoci s těžkou vestou plnou závaží.

2

Celý život nosí číslo 68 jako vzpomínku na události roku 1968, kdy vojsko sovětského svazu vpadlo do Československa. Při těchto událostech zahynul jeho dědeček.

3

Jágr je mezi americkými fanoušky velmi oblíbený. Každý rok vybírají fanoušci NHL hlasováním ty nejlepší hráče, kteří se na konci sezóny zúčastní takzvané Allstar games. Roku 2000 byl Jaromír Jágr prvním hráčem historie, který získal přes milion hlasů.

4

Většina současných hráčů, kteří dnes proti Jaromírovi v NHL nastupují ještě nebyla ani na světě, když Jágr ve svých 18ti letech hrál svůj první zápas za Pittsburgh.

5

Roku 1998 se s Jágrem vyfotil malý chlapec jménem Milan Lučič. Jágr byl tehdy jeho vzorem. O 15 let později se oba potkali jako spoluhráči v týmu Boston Bruins.

6

Nikdy nepije alkohol ani nekouří. Jeho neřestí však býval hazard. Časopis Complex ho přidal na devátou příčku největších gamblerů sportovní historie. Během svých výletů do Las Vegas a při hraní na internetu prohrál desítky milionů.

7

Když hrál za Pittsburgh Penguins, provozoval vlastní značku burákového másla.

8

Jágr zasalutuje pokaždé, když vstřelí gól.

9

Při svých začátcích v americké NHL měl často problémy s policií. Miloval rychlá auta a nedodržoval předpisy. Lidé kteří se s ním někdy svezli říkají, že měl auto plné pokut za rychlou jízdu a zřejmě je vůbec neplatil.

10

Má speciální fanklub 18ti mužů, kteří jezdí na jeho zápasy fandit v parukách připomínajících Jágrův dřívější účes.

Inspiroval Tě tento článek?

0 Points
+1 bod -1 bod

10 zajímavostí, které nevíte o Green Day

JENNIFER LOPEZ: 10 Zajímavostí o popové ikoně