in ,

10 zajímavostí, které nevíte o Jimu Carrey!

1

Když byl slavný rapper Tupac za mřížemi, Jim mu psal dopisy, kde popisoval různé vtipné historky, aby rappera rozesmál a pomohl mu udržet pozitivní přístup. Tupac později prozradil, že Carrey byl jeho nejoblíbenější herec.

2

Už jako dítě se rád předváděl a bavil lidi. A byl natolik sebevědomý, že ve svých deseti letech poslal dopis do tehdy slavného zábavního pořadu The Carol Burnett Show, jestli by tam nemohl účinkovat. Z televize mu dokonce odepsali zpět, ale kvůli nízkému věku ho samozřejmě vzít nemohli.

3

Jeho rodina byla velmi chudá. Proto musel chlapec ve svých 15ti letech odejít ze školy, a aby rodičům finančně pomohl, začal pracovat jako vrátný.

4

Jimovým vzorem byl už odmalička komik Andy Kaufmann. Ve filmu Muž na Měsíci si jeho postavu Carrey dokonce zahrál a to tak věrně, že mnozí měli problém najít mezi oběma komiky nějaký rozdíl. Zajímavé je, že oba měli narozeniny ve stejný den, a to 17. února.

5

Roku 1983, kdy Jim neměl skoro žádné peníze, vypsal sám sobě fiktivní šek na 10 milionů dolarů s tím, že do deseti let takové peníze skutečně vydělá. Ve svůj úspěch pevně věřil a tímhle způsobem si ho vizualizoval. Celých 10 let nosil tento šek v peněžence. O 10 let později se z něj stala hvězda a 10 milionů dolarů zinkasoval za film Blbý a blbější.

6

Jim Mohl hrát Jacka Sparrow! Dostal nabídku na účinkování v této pirátské sérii a dokonce ji chtěl přijmout. Ve stejné době ale natáčel film Božský Bruce, proto by na další projekt neměl čas a roli slavného kapitána nakonec odmítl.

7

Většina diváků ho zná především jako hrdinu hollywoodských filmů, proto můžete mít pocit, že Carrey je američan. Ve skutečnosti se ale narodil v Kanadě a americké občanství získal až roku 2004. Dnes má tedy dvě občanství.

8

Ve filmu Cable guy, který Jimovi vydělal rekordních 20 milionů dolarů, hraje v jedné scéně jeho postava basketbal. Carrey byl ale v basketu tak špatný, že se celá scéna natočila bez míče a herec jen předstírá, že dribluje a hází. Míč byl pak do filmu přidán digitálně.

9

Jim Carrey se kromě herectví věnuje malování. Přiznal, že jednu dobu tím byl tak posedlý, že v jeho domě téměř nebylo k hnutí. Obrazy ležely všude. Na zemi, na nábytku. Dokonce na nich jedl.

10

Během natáčení filmu Batman navždy si zahrál vedle slavného herce Tommy Lee Jonese. Jones tehdy mladého Jima prý nemohl vystát, protože se neustále choval jako šašek. Dokonce mu jednou řekl, že ho opravdu nenávidí. 

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

P!nk požádala svého muže o ruku! (a další zajímavosti)

Donald Trump: Milionářem už v osmi letech.