Zdroj: Daniel Benavides from Austin, TX, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
in ,

Je Keanu Reeves nesmrtelný? | 10 Zajímavostí

1

Když se v mládí sebral a odjel do LA rozjet svojí hereckou kariéru, herečtí agenti mu doporučovali změnit si jméno na Chuck Spadina, nebo alespoň K. C. Reeves. Všichni si mysleli, že se se svým zvláštním jménem nedokáže prosadit. Keanu je neposlechl a evidentně dobře udělal. Dokážete si to představit? – (poutavě říct) V roli Nea Chuck Spadina!

2

I když celý svůj dospělý život žije v USA, kde i pracuje, stále si ponechává kanadské občanství, které získal už v dětství, když se s rodinou přestěhoval z Bejrůtu do Toronta. Ve Spojených státech může setrvávat jen díky Zelené kartě. 

3

Jeho virtuální podoba, samozřejmě včetně nezaměnitelného hlasu, se 10. prosince 2020 objeví v Cyberpunk 2077, akční RPG hře, jejíž příběh je zasazený do té nejživější a nejnebezpečnější metropole budoucnosti.

4

Keanu Reeves není pouze herec a představitel filmových akčních hrdinů, ale i básník. V roce 2011 vydal básnickou sbírku s názvem “Óda na štěstí”, kterou mu ilustrovala jeho současná přítelkyně, umělkyně Alexandra Grant. 

5

V letech 1991 – 2002 měl vlastní grungovou kapelu s názvem Dogstar, kde působil jako baskytarista. A sám dnes uznává, že to nebyla zrovna ta nejlepší skupina. Na jednom metalovém festivalu zahráli cover singlu od rockové kapely Grateful Dead, a byli tak špatní, že po nich publikum začalo házet pivo, odpadky, a hlasitě a sprostě vyžadovalo, aby kapela odešla z pódia.

6

Je opravdu velkým fanouškem motorek a to především těch s označením Harley Davidson. Vlastní zároveň firmu na výrobu motorek s názvem Arch Motorcycle Company. Motorky má stále rád navzdory tomu, že se na nich už málem přizabil. Po nehodách má dodnes několik jizev a dokonce mu museli vyoperovat natrženou slezinu. 

7

Během své kariéry spolupracoval s těmi nejzvučnějšími hereckými jmény. Ve filmu Ďáblův advokát si například zahrál po boku Al Pacina, ve snímku Náhradníci zase s Genem Hackmanem. Ne vždy to ale Reevesovi spadlo samo do klína. Konkrétně v těchto dvou případech se sám Keanu pídil potom, jak by mohl na filmu s daným hercem spolupracovat. A když zjistil, že na zaplacení těchto osobností už produkce filmu jednoduše nemá dostatek peněz, vzdal se poměrně velké části svého honoráře, aby zbyly finance i pro tyto herce. 

8

O tom, že je Reeves týmový hráč svědčí i následující informace. Týmy, které měly na starost kostýmy a vizuální efekty ve filmech Matrix, od Reevese obdržely celkem 75 milionů dolarů jako poděkování. Všem tvůrcům vizuálních efektů pak přihodil ještě motorky značky Harley Davidson. 

9

V talk show Ellen DeGeneres přiznal, že byl během natáčení filmu “Nebezpečná rychlost” zamilovaný do své herecké kolegyně Sandry Bullock. Ellen, která předtím vyzpovídala i Bullock, Reevesovi oznámila, že Sandra do něj byla blázen také. Ani jeden z nich to ale nevěděl.

10

Na internetu o něm kolují zvěsti, že je nesmrtelný. Ve svých současných 56 letech totiž vypadá téměř stejně jako před dvaceti lety a bojové scény ve filmech provádí s neuvěřitelnou energií. Existuje dokonce stránka keanuisimmortal.com, aneb keanujenesmrtelný.com . Podle fotografií a maleb je například velmi podobný Karlu Velikému, nebo francouzskému herci jménem Paul Mounet. Někteří konspirátoři si tak myslí, že Keanu žije už stovky let.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

4 Points
+1 bod -1 bod

Život dával Keanu Reevesovi ránu za ránou, on to otočil ve svůj prospěch

Mariah Carey vydala nový Vánoční song. A další hudební novinky