in ,

LIONEL MESSI: TOP 10 Zajímavostí

1

Messi se narodil ve stejném místě a ve stejný měsíc jako revolucionář Che Guevara.

2

Trpěl hormonální růstovou poruchou a jeho růst přestal kolem 11ti let.

3

Španělsko mu nabízelo, aby hrál za jejich národní tým. On však odmítl.

4

Lionel je katolíkem. Roku 2013 se setkal s papežem Františkem a poté prohlásil, že šlo o jeden z nejlepších zážitků jeho života.

5

Svoji partnerku a matku svého dítěte zná již od pěti let. Jde o rodinnou kamarádku.

6

Jen 72 hodin po porodu podepsal klub Newells old boys smlouvu s jeho synem Thiagem. Všichni totiž očekávají, že zdědil talent po otci.

7

Jeho první kontrakt s Barcelonou byl podepsán na papírový kapesník, když byl o Lionelovi 13 let. Zástupce klubu, který se s ním sešel totiž zapomněl vytištěnou smlouvu. Byl ale z Messiho tak nadšen, že od něj chtěl podpis raději hned. A tak kontrakt podepsali na kus ubrousku.

8

Roku 2016 byl odsouzen na 21 měsíců vězení kvůli daňovým podvodům. Zaplatil však pouze pokutu 3,5 milionu eur a do vězení nastoupit nemusel.

9

Kdysi za ním přišel jeho agent Soldini a donesl pomeranče a tenisové míčky. Vrátil se za týden. Messi před neudělal 113 nožiček s tenisovými míčky a 120 s pomeranči. Soldini vše nahrál na video, které poslal Barceloně. Proto Barcelona Lionela objevila.

10

Přestože žije v Katalánsku přes 10 let, tamní řeč se příliš nenaučil.

11

Lionel Messi miluje Coca Colu. Bývalý trenér Barcelony proto nechal z tréninkového centra odstranit všechny automaty na pití.

12

Je velkým spáčem. Údajně spí klidně 12 hodin denně.

13

Do španělského slovníku bylo vloženo slovo inmessionate. Je to přídavné jméno a v překladu znamená zhruba: dobrý jako Messi

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

13 Points
+1 bod -1 bod

Lionel Messi: Jak mu pomeranč změnil život?

Michael Jackson: TOP 10 Zajímavostí