in ,

MERYL STREEP: Světový rekord, koncert Beatles, a další zajímavosti

1

Se svými jednadvaceti Oscarovými nominacemi drží světový rekord pro nejvíce nominovanou herečku v historii Academy Awards. Jak jsme již zmínili, z těchto nominací proměnila ve vítězství 3.

2

V patnácti letech byla na koncertě The Beatles, kam si donesla ceduli s nápisem „I love you Paul“ .

3

Přezdívka Meryl vznikla z jejího rodného jména Mary Louise.

4

Její snoubenec John Kazále zemřel v roce 1978 na leukémii. Ještě téhož roku se Meryl provdala za svého nynějšího manžela Dona Gummera, se kterým má čtyři děti.

5

Ve filmu Hořkost z roku 1986 si zahrála se svou tehdy tříletou dcerou Mejmí Gummer. Kvůli zájmu médií byla ale její dcera Mejmí v titulkách uvedena pod jiným jménem.

6

Než se začala věnovat herectví, chtěla studovat práva. Avšak v den přijímacích zkoušek zaspala a nestihla je. Pochopila to jako znamení a raději se rozhodla pro jinou kariéru.

7

Po natočení filmu Mamma Mia! prohlásila, že tuto roli vzala mimo jiné také proto, aby zesměšnila a uvedla do rozpaků své dospělé děti. Uvedla že až její pěvecká a taneční čísla uvidí, bude jim tak stydno že se odstěhují na Aljašku.

8

Je kmotrou Billie Lourd, dcery zesnulé herečky Carrie Fisher, známé jako princezna Leia ze Star Wars.

9

V roce 2009 kvůli roli kuchařky Julie Child musela přibrat 11 kilogramů.

10

Hrála hlavní roli ve filmu Sofiina volba. Proslulá scéna, kde Sophii berou její holčičku se na žádost Meryl točila pouze jednou. Znovu by ji prý nezvládla.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Mikolas Josef začínal na ulici! | Zajímavosti o české hvězdě

Melanie Martinez nenosí boty (10 Zajímavostí)