Zdroj: pitpony.photography, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
in ,

PANIC AT THE DISCO: Koncert v kostele, původní název, a jiné zajímavosti

1.

Jméno Panic at The Disco je inspirováno kapelou Name taken a jejich písní Panic.

2.

Zpěvák Brendon Urie je pansexuál! Pansexuál – to je nová kategorie sexuální identity, která se vyznačuje fyzickou nebo romantickou přitažlivostí pro všechny, bez ohledu na jejich pohlaví.

3.

U zpěváka Brendona Urie ještě chvíli zůstaneme. Věděli jste např., že byl vychován v Mormonské víře? Ve svých 17 letech ale rodičům řekl, že nevěří v Boha a musel se proto odstěhovat.

4.

Kapela byla založena v Summerlinu v Las Vegas, kde také členové vyrůstali. Zakladateli jsou dobří přátelé kytarista Ryan Ross a bubeník Spencer Smith. Oba pak pozvali Brenta Wilsona a jeho spolužáka ze střední školy Brendona Urie.

5.

Kapela, kterou založili, se původně jmenovala Pet Salamander, poté Summerleague Rock.

6.

Aby měla skupina na nájem zkušebny, zpěvák Brendon Urie pracoval v kavárně. Zákazníci ho při práci často žádali, aby zpíval. V rozhovoru Urie později prozradil, že bude zpívat cokoliv, co lidé požadují.

7.

Když byl zpěvák Brendon Urie ještě dítě, diagnostikovali mu nemoc ADHD. Jedná se o poruchu, která způsobuje hyperaktivitu. Brendon kvůli tomu musel brát mnoho léků.

8.

První koncert kapely proběhl v kostele.

9.

Panic at the disco možná neprodali desítky milionů alb jako např. Blink 182, nebo Green Day, ale jejich hudební videa zhlédla téměř miliarda lidí.

10.

Kapela uvádí jako svou inspiraci skupiny ze šedesátých let – The Beatles, Zombies a Beach Boys.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

ROBERT PATTINSON: 3x zlomený nos, petice proti němu, a další zajímavosti

Nicki Minaj nesnáší své jméno! | 10 Zajímavostí