Zdroj: Morten Jensen, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
in ,

10 neuvěřitelných zajímavostí o drsné kapele Slipknot

1

Slipknot dlouhá léta vystupovali v maskách, aby si zachovali anonymitu. Členové zároveň místo jmen užívali pouze čísla, takže je prakticky nikdo neznal. V roce 2010, po smrti jejich spoluhráče Paula Graye, se poprvé objevili na tiskové konferenci bez masek.

2

Jak se kapela vyvíjela, měnil se i vzhled jejich masek. Nápad dostali na Halloween v roce 1995 před prvním koncertem. Shawn Crahan byl první, který vystoupil s maskou. Ostatní nesouhlasili, ale jemu to bylo jedno. Postupně začali masky nosit všichni. Kdysi si masky vytvářeli sami. Dnes je pouze navrhují a na výrobu masek mají svůj tým lidí.

3

Člen kapely Sid Wilson nemá absolutně žádný strach z ohně. Několikrát během vystoupení ohněm prošel a nechal se i sám zapálit.

4

Než kapela začala vydělávat a být úspěšná, její členové se živili různě. Například Corey pracoval v sex-shopu, Joey na benzínové pumpě a Shawn jako svářeč.

5

Sid Wilson je známý tím, že na pódiu předvádí různé šílené kousky. Roku 2008 si na festivalu Mayhem při jednom velkém skoku zlomil obě paty. Vystoupení dokončil, ale bolest to prý byla nesnesitelná. Kapela tou dobou měla před sebou ještě několik koncertů a odmítla je zrušit. Sid je všechny odehrál na kolečkovém křesle.

6

Na jednom z turné kapela nechtěla po celou dobu umýt své klaunské masky, aby prý mohli nést „ducha“ turné neustále s sebou. Do masek se nejen potili, ale prý si do nich i nazvraceli.

7

Na setkání s fanoušky si Shawn „The Clown“ Crahan začal oblékat chirurgické rukavice. Důvod byl takový, že viděl, jak moc špinaví někteří fanoušci jsou. Ostatní členové kapely jeho chování považovali za hrubé. Když ale nakonec viděli, jak jsou jeho rukavice špinavé, pochopili ho.

8

Fanoušci kapely jsou často prý drsnější než samotní členové. Bubeník Shawn Crahan podepsal jedné ze svých fanynek skutečné srdce. Jednoho dne za ním přišla slečna se zvířecím srdcem, na které chtěla autogram.

9

I když na pódiu působí velmi drsně, Mick Thompson přiznal, že miluje kočky.

10

Své první koncerty hrála tato drsná kapela v klubu hned vedle kostela zasvěcenému Kristu.

Inspiroval Tě tento článek?

2 Points
+1 bod -1 bod

QUENTIN TARANTINO: Porno kino, vysoké IQ, a další zajímavosti

TEKASHI 6IX9INE: Pravé jméno, únos, a další fakta