Zdroj: ETH-Bibliothek Zürich, Bildarchiv / Fotograf: Comet Photo AG (Zürich) / Com_C13-035-006 / CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
in ,

Sean Connery: Žil jako král, odešel jako král | 10 Zajímavostí

1.

Přesto, že ho celý svět zná jako Seana, jeho první jméno je ve skutečnosti Thomas. Ještě než se proslavil, většina známých mu říkala Tommy.

2.

Roku 2000 byl královnou Alžbetou II. za své zásluhy pro šíření dobré pověsti země pasován na rytíře britského království.

3.

Možná byste to do něj neřekli, ale sir Sean Connery měl tetování. Nápis Scotland forever, neboli Skotsko navždy, si nechal vytetovat už ve svých šestnácti letech, kdy narukoval k námořnictvu.

4.

Ačkoliv ho v Jamesi Bondovi zdobí hezký účes, Sean Connery začal v reálném životě plešatět už ve svých 17ti letech. A protože měl v době natáčení filmů velmi prořídlou kštici, ve většině jeho prvních filmů ho můžete vidět s umělým příčesem.

5.

V mládí se věnoval fotbalu a byl dokonce tak dobrý, že mu na začátku padesátých let nabídli kontrakt v Manchesteru United. Connery odmítl s tím, že se chce raději věnovat herectví, protože fotbalová kariéra je mnohem kratší než ta filmová.

6.

Ve filmech si ho pravděpodobně pamatujete jako štíhlého elegána. Před hereckou kariérou se však Connery věnoval mimo fotbalu i posilování a to na tak vysoké úrovni, že se roku 1953 zúčastnil slavné soutěže kulturistů Mr Universe a obsadil třetí místo.

7.

Odmítl roli Gandalfa ve filmové trilogii Pán prstenů. Nerozuměl prý příběhu a navíc nechtěl trávit natáčením 18 měsíců na Novém Zélandu. Tvůrci mu za práci nabízeli 15% ze zisku, což znamená, že kdyby nabídku neodmítl, mohl si přijít až na 400 milionů dolarů.

8.

Connery, kterého svět zná hlavně jako Jamese Bonda, původně slavného agenta vůbec nemusel hrát. Autor románu Ian Flemming totiž odmítal, aby jeho postavu ztvárnil neznámý skotský herec. Když však Seana poznal a viděl ho v roli, změnil názor a prohlásil, že je pro postavu ideální. Později si ho dokonce tak oblíbil, že další příběhy Jamese Bonda upravoval Connerymu namíru.

9.

Po většinu kariéry byl opravdu velkým miláčkem ženského publika, což se nezměnilo ani později, tedy v době, kdy se lidé obyčejně chystají do důchodu. Ještě v jeho šedesáti letech ho magazín People vyhlásil jako nejvíce sexy muže planety. Stejným časopisem byl ještě o deset let později vyhlášen nejvíce sexy mužem století.

10.

Ještě než se dal na herectví, bylo jeho první prací rozvážení mléka pro jednu společnost v hlavním městě Skotska – Edinburghu. Během svého působení jako mlékař mimochodem dodával mléko do Fettes School v Edinburghu – stejné škole, kterou navštěvoval James Bond ve Flemingových románech. Později si ve stejném městě vydělával peníze i tak, že stál jako nahý model studentům umění.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Jakou zvláštní poruchou trpí Harry Styles? | Zajímavosti

Will Smith