in ,

Sylvester Stallone prodal svého psa, aby přežil (10 Zajímavostí)

1

Je velkým fanouškem anglického fotbalového klubu Everton FC, a dokonce se přátelí s dnes už bývalým spolumajitelem klubu Robertem Earlem. Možná i proto se mu v roce 2007 naskytla zajímavá nabídka klub odkoupit. Tuto možnost ale herec nevyužil a dodnes toho prý lituje. 

2

Možná jste si všimli, že má Stallone levou část obličeje ochrnutou. Proč? Došlo k tomu při komplikacím, kterým čelila jeho matka při porodu. Lékaři museli tehdy použít dva páry kleští, které ale náhodně odřízly chlapci lícní nerv způsobující ochrnutí v levé dolní části obličeje, včetně rtu, jazyka a brady. Díky této vadě měl později také nižší sebevědomí a proto se začal věnovat kulturistice. 

3

I přes to, že měl jako dítě oba dva rodiče, většinu času během prvních pěti let života musel trávit v péči pěstounů. Biologičtí rodiče se totiž pořád hádali a svým dětem nevěnovali příliš péče. 

4

Navzdory bouřlivému dospívání, kdy byl vyhozen z několika škol kvůli špatnému chování, Stallone nakonec absolvoval střední školu, a následně studoval na americké univerzitě ve Švýcarsku. A právě tady se poprvé začal zajímat o herectví i psaní.

5

Než se přestěhoval do New Yorku s nadějí, že pronikne do zábavního průmyslu, pracoval Stallone jako uvaděč kina a v zoo čistil lví klece. Z kina byl propuštěn kvůli tomu, že přeprodával lístky za vlastní cenu. To se mu nakonec vymstilo, když se jednou snažil prodat lístek návštěvníkovi, ze kterého se vyklubal majitel kina. 

6

Sylvesterovým prvním filmem bylo soft porno s názvem “Italský hřebec”. Film se rozhodl natáčet kvůli tomu, že byl absolutně bez peněz i bez domova. Spal na autobusovém nádraží v New Yorku a když viděl pozvánku na casting, řekl si, že si buď vydělá peníze takto, nebo bude muset brzy někoho okrást. 

7

Ještě než dosáhl úspěchu, byl finančně tak zoufalý, že musel prodat svého psího mazlíčka Batkuse za 50 dolarů. O pouhý týden později ale dostal spoustu peněz na produkci filmu Rocky a tak vyrazil za pánem, kterému psa prodal, že ho chce zpátky. Ten ale odmítl. Při hádce o psa se tento pán rozčílil a chtěl Stallona zmlátit. Mazlíčka nakonec herec vykoupil o něco později a to za celkovou částku 3 000 dolarů. 

8

V roce 1976 získal Stallone globální slávu díky filmu Rocky. Scénář, který byl inspirován boxerem Muhammadem Alim, se pokusil prodat několika studiím. Jedno z nich dokonce přišlo s nabídkou 360 tisíc dolarů za scénář. Stallone ji ale odmítl, i když měl v té době pouze 106 dolarů na bankovním účtu. Podmínkou jeho prodeje totiž bylo to, že si hlavní roli zahraje on sám. Irwin Winkler a Robert Chartoff byli nakonec těmi producenty, kteří Stallonovi důvěřovali, a dali mu na tvorbu filmu jeden milion dolarů. Celosvětově snímek vydělal 225 milionů dolarů. Jednalo se o film s nejvyšší tržbou roku 1976 a získal tři Oscary – nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší střih.

9

Sylvester miluje olejomalbu a obrazy vytváří už více než 50 let. Jeho první veřejná výstava se konala ve Švýcarsku roku 2011. Stallonovým největším uměleckým vzorem je Leonardo DaVinci. 

10

Jakmile dobyl svět filmu, chtěl dosáhnout úspěchu i v jiných oborech. V roce 2004 proto založil značku InStone, pod kterou prodával vlastní doplňky stravy. Tento byznys ale příliš dlouho nevydržel. Spolu s hereckými kolegy Brucem Willisem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Demi Moore a Whoopi Goldberg, byl také investorem a propagátorem řetězce restaurací Planet Hollywood. 

Inspiroval Tě tento článek?

10 Zajímavostí o Kazmovi – Proč nosí sluneční brýle?

Taylor Swift se postavila celému Apple Music | Zajímavosti