Zdroj: "Taylor Swift 103" od GabboT pod licencí CC BY-SA 2.0
in ,

Taylor Swift se postavila celému Apple Music | Zajímavosti

1

Taylor Swift vyrůstala na farmě pro pěstování vánočních stromků. V jednom rozhovoru prozradila, že díky této zkušenosti miluje Vánoce více než ostatní. Roku 2019 dokonce vydala píseň Christmas tree farm, kde o svém dětství mezi stromky zpívá.

2

Dá se říci, že za svůj úspěch vděčí opraváři počítačů. Ten jednou malé Taylor u nich doma ukázal 3 základní kytarové akordy. Tehdy 12ti letou dívku zvuk kytary zaujal natolik, že se rozhodla hře na tento nástroj věnovat a později začala psát vlastní písničky.

3

Nakročeno ke kariéře umělkyně měla už odmalička, což dokazuje i fakt, že ve svých 14ti letech napsala knihu A girl named Girl, neboli Dívka jménem Girl. Dílo raději nikdy nevydala, ale prý ho má stále schované doma.

4

Po koncertě si pouští seriál Přátelé. Když skončí její vystoupení před desítkami tisíci lidí, rozdá fanouškům podpisy a konečně dojede domů, je prý tak vyčerpaná, že sedne k televizi a relaxuje u tohoto slavného sitcomu. 

5

Skládá a píše písně i jiným slavným zpěvákům a někdy dokonce pod pseudonymem, aby se to nikdo nedověděl. Například singl This is what you came for pro Calvina Harrise napsala pod falešným jménem Nils Sjoberg.

6

Číslo 13 většina lidí považuje za symbol smůly a neštěstí. Taylor nikoliv. Třináctka je pro ni jejím šťastným číslem, kterým se řídí na každém kroku. Dokonce si tohle číslo píše na ruku před každým koncertem. Důvodů je několik. Narodila se třináctého prosince a 13ti let dosáhla na pátek třináctého. Její první singl získal zlatý status po třinácti týdnech v hitparádách a takhle bychom mohli pokračovat dál. Taylor zkrátka považuje 13 za své magické číslo.

7

Spousta jejích fanoušků mimo Ameriku to o ní neví, ale Taylor se kromě zpěvu věnuje i herectví. Několikrát se objevila například v seriálu kriminálka Las Vegas.

8

Její nejlepší kamarádkou je Karlie Kloss a pojí je přátelství tak extrémní, že Taylor pro ni u sebe doma nechala vybudovat ložnici plnou fotek a oblíbených pochoutek Karlie. 

9

Přestože je Taylor Swift ještě mladou zpěvačkou, za svou kariéru už stihla posbírat přes 200 cen a téměř 600 nominací. Mezi ty nejprestižnější patří ceny Grammy.

10

Zpěvačka má v hudebním průmyslu takovou moc, že když roku 2015 zatlačila na Apple music, aby platili interpretům více za hudbu sdílenou na této platformě, společnost Apple ji vyslyšela a změnila na základě sporu svou politiku.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Sylvester Stallone prodal svého psa, aby přežil (10 Zajímavostí)

Sacha Baron Cohen: 10 zajímavostí o představiteli Borata