Zdroj: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
in ,

10 méně známých faktů o Tomáši Klusovi

1

Málokdo si na to ještě vzpomene, ale v roce 2010 chodil Tomáš půl roku se zpěvačkou Ewou Farnou. Kvůli pracovnímu vytížení obou zpěváků vztah nevydržel. Naštěstí ale zůstali dobrými přáteli. 

2

Tomáše v jeho dětství potkalo několik velmi smutných událostí. Když mu bylo 8 let, zemřela jeho teprve roční sestra na rakovinu. Dva roky na to tragicky zahynul Tomášův tatínek, který se zřítil ze skály v Tatrách.

3

Skládat písničky začal v Praze, kam se původně přestěhoval kvůli sportu. Byl zde odříznutý od svého dosavadního života a tak kdykoliv mu bylo smutno, bral do ruky kytaru a hrál. Tomášova první živá vystoupení proběhla v baru jeho kamaráda, kam hosté brzy začali chodit nejen za dobrým pitím ale i proto, že se mladý Klus dobře poslouchal. V roce 2007 vyhrál talentovou soutěž CzechTalent Zlín, díky které dostal svou první nabídku na natočení vlastní desky.  

4

Určitě si pamatujete na každoroční anketu popularity “Český slavík”, která skončila v roce 2017. Slavíkům vždy dominoval Karel Gott. I přes to, že to nikdy nečekal, vyhrával pravidelně, od roku 1999 až do roku 2017. Mezi těmito lety ho porazil jediný zpěvák a to roku 2012. Tím zpěvákem byl hádejte kdo – Tomáš Klus.

5

I když s Richardem Krajčem společně nahráli píseň “Cesta”, která byla velkým hitem, jejich cesty se pak rozešly a nové společné písně od nich nečekejte. Těžko říct, co všechno se mezi zpěváky odehrálo, jisté je ale to, že Tomášovi vadilo Richardovo propojení s Agrofertem a Andrejem Babišem.

6

30. září 2020 se na Twitteru objevil falešný článek údajně z portálu idnes.cz, který informoval o Tomášově smrti. Tuto dezinformaci hned následující den vyvrátil i sám Klus, který k tomu mimo jiné řekl: ”Nemá to co dočinění s iDNESem ani se mnou. Je to legrace nějakého mladíka z Twitteru, kterou od rána řešíme s příbuznými, s kamarády i fanoušky, kterým to moc legrační nepřišlo..”

7

Tomáš Klus chtěl být původně hercem. Vystudoval DAMU a poté vystupoval v divadle Ypsilon. Hereckou kariéru pak překonala ta hudební, ale zpěváka můžete občas vidět hrát i dnes. A to například v představení Elefantazie divadla ABC. Mimo to natočil filmy jako např. Prezident Blaník, Tři Bratři nebo Tajemství staré bambitky. 

8

Jeho spoluhráč, dlouholetý přítel a výborný kytarista Jiří Kučerovský v září tohoto roku oznámil, že trpí rakovinou. Tomáš Klus ho společně s dalšími členy kapely chtěli podpořit, a tak si oholili hlavu, aby i oni byli bez vlasů stejně jako Jiří, kterému vlasy vypadaly následkem chemoterapie. Jiří, držíme ti všechny palce a přejeme hodně zdraví! 

9

Kdyby se Tomáš Klus nevydal na cestu umělce, mohl být zřejmě i dobrým sportovcem. V roce 2002 mezi dorostenci vyhrál v modernímu pětiboji, v soutěži družstev, zlatou medaili na mistrovství Evropy. Aktivní sportovní činnosti zanechal v osmnácti letech.

10

Roku 2015 na vrcholu popularity oznámil, že chystá poslední koncert a pak s hraním skončí. Byl ze showbusinessu unavený a chtěl se více věnovat rodině. Nikdo nevěděl, jestli jde o Tomášův definitivní konec kariéry, nebo se na pódia ještě někdy vrátí. K radosti jeho fanoušků Klus zhruba po roční pauze oznámil návrat a začal tvořit novou hudbu.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

Příběh Dj Avicii: Co vedlo k jeho konci?

10 Zajímavostí o Kazmovi – Proč nosí sluneční brýle?