Zdroj: "Zendaya" od Gage Skidmore pod licencí CC BY-SA 2.0
in ,

ZENDAYA – co znamená její jméno? | Zajímavosti

1

Půvabná vegetariánka Zendaya Maree Stoermer Coleman má kořeny v Africe a Německu.

2

Když se na konkurzu ucházela o roli ve filmu o Spidermanovi, vlastně o tom ani nevěděla. Schválně jí to nebylo sděleno a ona předpokládala, že je to konkurz na jakousi komedii ze střední školy.

3

Je to velmi temperamentní osobnost, ovšem ne vždy tomu tak bylo. Když byla malá, byla velmi stydlivá. Mezi ostatními dětmi jen mlčela a byla naprosto zticha. Její matka později přiznala, že Zandayu nechali opakovat mateřskou školku, aby tak nějak společensky dohnala své vrstevníky.

4

Ještě než navázala spolupráci s Disney Channel, tak dvanáctiletá Zendaya účinkovala se Selenou Gomez. Pouze ale jako součást taneční skupiny, která vystupovala v pozadí.

5

Zendaya uvedla, že její jméno v šonštině znamená „poděkovat“. Šonština je úředním jazykem v Zimbabwe.

6

Když se jí v jednom z rozhovorů ptali, jak odpočívá, sdělila, že projíždí dokola své oblíbené filmy o Harry Potterovi. Když to jde, prý se aspoň jednou denně na kousek filmu podívá. A všem k tomu říká: „Nechoďte do mého domu, pokud se na to nechcete koukat, protože to tu běží pořád a poběží nadále.“

7

Pokud by nebyla herečkou, byla by učitelkou. Zřejmě za to můžou i její rodiče, kteří se ve školství také pohybovali.

8

Její nejoblíbenější zpěvák je Michael Jackson. Nejoblíbenějším současným hercem je pak Channing Tatum, na kterém obdivuje jeho všestrannost.

9

Zendaya oslavila své dvacáté narozeniny kampaní za získání 50 000 dolarů na podporu iniciativy Convoy’s Empowerment Initiative. Tato nezisková organizace učí ženy, speciálně v rozvojových zemích, jak vydělávat a šetřit peníze.

10

Její přátelé jí oslovují Dayo a nebo Velká hlavo. Rodiče jí zase říkají jejím druhým jménem – Mario.

Profil osobnosti

Inspiroval Tě tento článek?

3 Points
+1 bod -1 bod

MADDIE ZIEGLER: 10 Zajímavostí o dvorní tanečnici zpěvačky Sia

Zac Efron a podvrh v Muzikálu ze Střední. Zajímavosti o známém herci